Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyiket válasszam?

Szaszito0801 kérdése:

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés
Ló választás elött állok! Melyik legyen szerintetek? Van a Sfinx ö egy Angol telivér. Lassan megy de ha tudom kezelni akkor tud ö gyorsan is menni. Azért megy lassan mert egyszer megsérült az egyik lába és most félti a lábait! :( :/ Még kell róla tudni hogy eléggé nagy termetü ló a fajtájából adódóan éd elég kényelmetlen meg néha rázza a fejét lovaglás közben de szerintem minden ló szokta rázni! :) A másik a Missy ö egy Fell póni ö gyors, siet sok aprót lép és nekem rossz tulajdonságom hogy néha a nyeregben ülve rugom öket persze nem direkt ezen még javítanom kell tudom. Na szóval hogy igy rugom öket hajtom elöre és nehéz vissza fogni öket/öt. Szerintetek mrlyiket válasszam?? :( :(

2015. nov. 1. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Az angol telivér az nem olyan hatalmas. Ráadásul attól hogy félti a lábait nem fog lassan menni. Egyiket se válaszd addig amíg nem tanultál meg jól lovagolni. Balesetveszélyes, de nem kicsit.
2015. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De valasztanom kene mert levettek futószárrol es amin idaig lovagoltam lo az egy futoszaras lo volt. Es aki ujjabb mint en annak kell az a lo szoval muszaly leszek valasztani!! :/
2015. nov. 1. 09:07
 3/8 anonim ***** válasza:
En a helyedben eloszor Szfinxet galasztanam majd kesobb hä jobben mesz egyedul amasikat is kprobalnam.
2015. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Lovardán belül kell lovat választani?

Én mondjuk addig nem is vennélek le futószárról, míg nem fix a lábad és akaratodon kívül kalimpál és hajtod a lovat.

Sfinxet választanám. Jah és nem minden ló rázza a fejét, ahol én lovagolok 6 hátasból egy se rázza a fejét.

Amúgy azért is rázhatja, mert nem megfelelő a kéz ereje, munkája és a ló így jelzi, hogy ez neki nem OK.

2015. nov. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de tegnap már nem rugtam őket ezért leszedtek és anélkül oktattak...szerintem vagy maradok a Sziszinel ő a futószáras ló vagy a Sfinxet választom! :) Egyébként Sfinxet hosszu száron kell livagolni az azt jelenti hogy nagyobb szárat kell hagyni neki hogy ne feszüljön annyira a szár igaz?? És nem azért rázza a fejét mert jelez mert olyan lovas is lovagolja aki jo lovas es neki is rázza akkor nála ez már csak megszokás lehet??
2015. nov. 1. 11:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Te nem ültél még jó lovon csak ezeken a körözgetős iskola amortizációkon. Egy jól képzett ló nem rázza a fejét, rázza mert ellenkezik a kezed ellen,vagy szórakozik vagy egészen egyszerűen valami zavarja,fülébe vagy akár a felszereléssel kapcsolatban bármi.. és most az lenne a kérdés h melyik ujjadba harapj bele? egy lábproblémás lóba vagy egy kis póniba fogj bele amit úgyis kinősz .. Hááát egészségedre váljon akármelyik hintalovat választod.
2015. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsónak mondanam hogy ennek sok ertelme volt!! :(
2015. nov. 1. 20:34
 8/8 anonim ***** válasza:
kérdésednek is sok értelme van.. Kép minden nélkül különbséget kéne tenni két ló között , amikről egyébként olyan negatívumokat írtál ami alapján jóérzéssel egyiket sem lehet(ne) javasolni..
2015. nov. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!