Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két lóra való etetés?

Két lóra való etetés?

Figyelt kérdés

Egy 165 cm-es ügetőlónak és egy B kategóriás póninak mennyit kell venni, hogy egy évszakig elég legyen mindkettőjüknek...:

- zab (kg)

- széna (bála)

- szalma (bála)

- faforgács alom (zsák)

- nyalósó (db)

- táp (már ha nagyon muszáj - db)


2015. nov. 1. 10:54
 1/5 szaszito0801 válasza:

Hát ez lotol is függ hogy mennyitt eszik de egy átlagis lo általában 10-12 orán át kepes enni! Szerintem becsült mennyiségekben kb.:

-zab 20-22kg

-széna normál bálákban 4-5 bála

-szalma 4-5 bála

-faforgács alom 6-7 zsák attol fugg hogy milyen surun takaritod a boxukat

-nyaloso 1-2 db/lo szerintem ez nem muszaly amugy

-táp 2-3db/lo de ez se nagyon muszaly de ha idokent adsz nekik attol bem lesz balya egyiknek se !! Evvel szerintem biztos kihúztok egy évszakot!! :D ;D

2015. nov. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, akkor tápot nem rendelek, helyette inkább veszek gyümölcsöt. :)
2015. nov. 1. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy egy évszakig?

Havi adagot tudok mondani egy lóra, legalábbis nálunk ennyi fogy.

Abrakból árpát veszek, viszont 6 fánglit etetek naponta, így olyan 120 kiló fogy el.

Szénából egy nagy körbála elfogy, de jó, ha van tartalék (ad libitum etetem).

Szalma: egy körbála, de szabadon jár-kel a ló a nyitott boxajtón át és naponta szedem a szemest.

Forgács: ha ingyen tudsz szerezni, akkor mázlista vagy, egyébként drágább, mint a szalma.

Nyalósó: cirka 2-3 hónapig elég, de fajtájától, méretétől függ.

Táp: egyáltalán nem muszáj, magad is összeállíthatod a neked szimpatikus táp összetevőit, vitamint pedig lehet kapni sokkal olcsóbban.

2015. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálunk nagyon olcsó a fenyőfa forgácsa, 20 zsák 6000 valamennyi Ft. Olcsóbb mint egy bála szalma. :)
2015. nov. 2. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Na igen, csak 20 zsákkal nem biztos, hogy tisztességgel bealmozol két boxot egy hónapban... Eleve kell szerintem cirka 5 zsák, hogy első alkalommal bealmozd, utána marad öt zsák egész hónapra... Ráadásul a szalma melegebb télen és 6000-ből felénk kijön két körbála.
2015. nov. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!