Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Pár kérdésem van a lovaglással...

Pár kérdésem van a lovaglással kapcsolatosan! Többi lent?! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hamarosan elkezdem az egyéni lovaglást és teljesen kezdő vagyok.Az egyéni lovaglás ára 4500ft/óra. És egy hónapban 2-szer megyek csak mivel drága. Szerintetek ez nagyon kevés? Vagy egy hónapban 3-szor kellene elnennem? Az osztályban lovaglás 3500 ft.De ezt csak késöbb kezdhetem el mert az osztályban haladó szinten vannak.Ti mit ajánlatok? Mit tegyek? Normális válaszokat előre is köszönöm! 12/L

2015. nov. 1. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem keressél egy másik lovardát (biztos van másik felétek), mert ez baromi drága.

(Nálunk pl. 2000-2500 Ft 1 óra).Tanulóknak 1000 Ft.

2015. nov. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor még keresünk másikat csak gondolom itt az oktatás is jó!
2015. nov. 1. 18:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Budapest környékén én is ilyen árakat tudok, szóval nem lehetetlen, de azért érdemes körbenézni.
2015. nov. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Zalaegerszeg környékén élek.
2015. nov. 1. 18:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha külső kerületben laksz, akkor nézz körül az agglomerációban is. Szerintem is kellene találnod megfelelőt 2000 forint körül.
2015. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4500? :D Téged kiakarnak rabolni. 1 hónapba kétszer mész az =0. semmi fejlődés nem lesz,heti 2 de inkább 3 alkalommal működőképes lehet a dolog egy olyan lovardába persze ahol kapsz is valamit a pénzért nem csak mosolygást meg bólogatást.
2015. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A havi két alkalom nagyon kevés, de ha jó az oktatás (Amit mondjuk kezdő lovasként nem nagyon vagy még képes felmérni) inkább ide járj, mint egy szar helyre, ahol csak lötyögni tanulsz 2000-ért óránként és három év múlva még mindig nem tudsz tisztességgel ülni a lovon.
2015. nov. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez nagyon drága. Szerintem még nézz szét a környéken, ennél biztos, hogy van olcsóbb is.

Oktatás színvonalában mire figyelj: Ha kezdő lovas vagy, akkor kengyel nélküli lovaglást részesítik előnyben, még jobb ha kapaszkodós ('voltizs') hevederben tanítanak az elején. Addig nem engednek szabadon, amíg nem tudsz kézzel való kapaszkodás nélkül fent maradni mind3 jármódban futószáron. Na meg már futószáron tanítanak vágtázni.

Utóbbihoz mindenképp ragaszkodj, viszont lehet kitérő válaszok, nekem pl azt mondták egyszer, hogy futószáron nem vágtázhat a ló, én meg visszakérdeztem, a lovastornászokkal mi van,ott is vágtázik a ló futószáron a gyakorlat alatt.Akkor mondtak már ilyet is, hogy nekik nincs ilyen lovuk, erre azt mondtam, hogy következő alkalommal más lovardát fogok gazdagítani és a kezdő ismerőseimnek se fogom ajánlani a helyet.

Általában mindig találtak megfelelő lovat. Csak abból lehet hülyét csinálni, aki engedni.


Ennyi pénzért már jár a minőségi oktatás és a rendben működő ló.

2015. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hol lovagolsz? Én is Zalaegerszeg környékén élek, tudok ajànlani helyet ha írsz. :)
2015. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#1#6#8! Nálunk Bp-n a 45 perces egyéni óra 8000 Ft, a 45 perces osztályos óra 6000 Ft. És az egyéni bérlet 79500 Ft, az osztályos bérletem 59500 Ft. A 4500 reális ár és a pestihez képest olcsó!
2021. aug. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!