Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ügetés közben leáll. Mit tegyek?

Ügetés közben leáll. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hogyan kell ügetés közben "hajtani" a lovat? Még csak tanulom a lovaglást, de erről még nem volt szó. Egyszerűen az a problémám hogy elindítom, kicsit üget (de azt is mint a csiga) és átmegy lépésbe...és mindig ez van. Néha már azt se tudom, hogy lépünk vagy ügetünk.


Na jó tudom hülyén hangzik, de számomra nagy probléma :D


2015. nov. 3. 15:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Könnyű ügetésnél mikor leülsz, akkor van kis idő, mikor a csizma tud zárni. Tanügetésnél több alkalom van rá.
2015. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy érzékenyebb lovam van, nálam elég, ha "meglököm"csizmával, és derékkal előrehajtom. Menet közben elég, ha "tartom" magam csizmával, de a folytonosságot csak derékmozgással (laza derékkal ülünk a lovon) tartom fenn. Ez nem azt jelenti, hogy mintha t#sznám a lovat, és nyeklek a lovon, hanem fel kell hogy vedd a ló ritmusát, és mozgásának folytonosságát. Akkor már a derekad is "tudja" hogy mit csináljon.


HA nagyon nem megy olyankor erősebb csizma, illetve pálca.


Jelzem még egyszer, nekem egy érzékenyebb lovam van, nem iskolaló.

Viszont ez nem olyan probléma, írtad hogy tanulsz, bele fogsz jönni, de kérd meg az edződ, hogy világosabban magyarázzon.

2015. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt: ez tanügetésnél csinálom.
2015. nov. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lefelé rázársfz lábbal, minden ütemnél. Folyamatos lesz a tempó, hacsak nem rúgod vágtába.
2015. nov. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2015. nov. 3. 17:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Könnyű ügetésnél amikor lent vagy rázársz csizmával. Tanügetéskor laza derékkal felveszed a ló mozgását kicsit lököd is csizma lehet minden egyre.
2015. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!