Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Eddig semmi baj nem volt de most?

Eddig semmi baj nem volt de most?

Figyelt kérdés
Nyár végén vettük egy lovat, igazából az elő életéről túl sokat nem tudok mondani. Akkor ki próbáltam teljesen jól működött , bár az fel tünt hogy az előző gazdiék nagyon nem értenek a lóhoz. Mikor ide került is minden rendben volt , azt leszámítva hogy az istállóba ha állt és be léptem egy villával/lapáttal stb.-vel akkor rögtön ki menekült ( én sosem bántottam), ill. az ostortól is sasszézott ha közeledett felé, pálcával is hasonló volt a helyzet. Idővel de sikerült meg szoknia ezeket a dolgokat Általában terepre megyünk (többen is) teljesen normális tempóban, eddig minden rendben volt viszont az utolsó 2 alkalommal voltak gondok ( kb. minden nap minden másnap lovagolunk) . Amikor jól be melegszik és túl vagyunk egy jó szakasznyi ügetésen és egy kis vágtán majd lépünk ( mi megyünk elöl) akkor ő nem igazán szeretne. Elkezd picit ügetni , vissza fogom ekkor pedig oldalra sasszézni (jobbra), ekkor a jobb csizmámmal oda zártam egy kicsit erre pedig el kezdte kapkodni a fejét és még inkább csinálni az oldalazást, már majd hogy nem ügetésben és mikor meg állitom akkor meg még inkább csinálja, olyan mint ha arra lett volna szoktatva hogy mindig csak megyünk-megyünk-megyünk és erre most jött rá? Ha másik ló megy előttünk akkor minden oké követi szépen megáll ha kell, nem kapkod. Mielőtt be melegszik is tökéletesen használható semmi baj nincs , úgy hogy elől megy, bármikor meg lehet állítani bármit meg tesz. Edző heti 1 alakommal jár most vasárnap fog jönni , mindenképpen el mondom neki a problémát, de addig is érdekelne hátha valaki volt már hasonló helyzetben .

2015. nov. 5. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hűvös van, illetve próbálkozik.
2015. nov. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is az időjárás. Nyáron picit jobban el vannak nyomva a meleg miatt, ezt az őszi-téli hűvöset imádják, ilyenkor az összesnek csípi a zab a seggét :D

Ha úgy érzed hogy eleget mozgatod de még mindig van fölös energiája akkor kevesebb szemest adnék neki.

2015. nov. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szemest nem kap, egyébként is "aktív" úgy gondoltuk hogy majd a nagyobb mínuszokba fog kapni csak. Egyébként fél rindegben van, bár a nagyobb legelőre csak délutánonként kerülnek ki. Azon is gondolkoztam hogy lehet ez is probléma mivel ott szivesen játszanak egymással és ezzel is gondolom fáradnak valamennyit. Viszont azt nem tudom hogy az oldalazással egyenlőre mit kezdjek... az egyik lány azt mondta hogy szálljak le és vezessem kicsit majd üljek vissza és ezt ismételjem még nem fog menni. Egy másik azt hogy egy-két tasli se ártana neki ilyenkor viszont attól félek hogy ismét félne a hirtelen mozdulatoktól
2015. nov. 5. 20:07
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Nem szállunk le, mert az a lónak egyfajta jutalom, nemkívánatos viselkedésre pedig sosem reagálunk úgy, hogy az a lónak jólessen.

2. Nem ütjük a lovat, főleg nem nyeregből.

3. Szerintem nem fair az, ami Mo-on divat, hogy ha van energiája a lónak, akkor megoldásként felmerül, hogy adjunk neki kevesebbet enni és akkor majd nem lesz ereje hülyéskedni. Ez képzésbeli probléma, nem oldható meg azzal, hogy kevesebbet kap enni a ló...


Én azt mondanám, hogy ilyenkor azonnal állítsd ellenkező irányba és ha tudod, combra engedtesd, ülj és dolgozzatok a fél/felvételeken. Mindösszesen annyi a probléma, hogy a ló menni akar, te nem akarod, viszont a vállán jobban el tud menni, ezért oldalazik. Megpróbálnám azt is, hogy ha segítőkészek a lovastársaid, hogy leléptetéskor visszamész másik lovas mögé, majd lépésben mellé, majd elé mész és ezt ismételgeted. Ne feledkezz meg a dicséretről, mert abból tanul a ló, nyugodtan lehet neki szárat adni ha jól viselkedik, szóban, simogatással dicsérni, majd újra belehelyezni a problémás szituációba, stb, szóval megtanítani neki, hogy mindenkinek jobb, ha nyugton marad.


Ha nagyon tombolnak benne az erők, egy kis futószár terep előtt nem árthat.

2015. nov. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés leszállni, ha a ló nem azt csinálja, amit mi szeretnénk. Sőt, hiba. Próbáltad oldalazásnál nem visszafogni vagy megállítani, hanem határozottan előre hajtani? Esetleg megpróbálni kiskörökre venni, ne adj isten hátraléptetni, ha dilizik?

Terepen ha csak az egyik csizmával zársz, az nem előrehaladást közvetít a lónak, tehát nem szerencsés.

Ezek olyan tippek, amit olyan ír, aki nem igazán járatos a komolyabb lovaglásban, úgyhogy nyugodtan javítsanak ki a hozzáértők, ha hülyeséget írtam, legalább én is tanulok belőle.

2015. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem is az előrehajtás a cél az egyoldali csizmának. Hanem az oldalazás megállításában.
2015. nov. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!