Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kengyel nélküli könnyű ügetés?

Kengyel nélküli könnyű ügetés?

Figyelt kérdés
Október elejàn kezdtem el lovagolni, és tudok kengyelbe könnyűügetni és tanügetni, és szàrat fogni,kengyel nélkül viszon még csak tanügetni tudok és a könnyű ügetés nagyon nem megy:( ha azt tudom akkor mehetnék szabadon...hogyan lehtne gyakorolni rà? Heti egyszer megyek lovagolni egy óràt.
2015. nov. 6. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb mód a szárazedzésre a guggolás.

Plussz térdeid közé labda és szorítsd minnél erősebben.

Utánna minkettőt együtt.

Sok sikert :)

2015. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget;) remélem minél hamarabb mehetek szabadon:D
2015. nov. 7. 08:12
 3/7 anonim ***** válasza:

Kengyel nélkül nem is igazán szokás könnyű ügetni. Arra van a tanügetés. Lehetni épp lehet, ha komoly comb-és térdizmokat sikerül kidolgoznod.

Szabadon mehetsz kengyellel könnyű ügetésben, vagy kengyel nélkül tanügetésben.

2015. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kengyel nélkül is lehet és van akinél szokás is csak a mai lovasok között sok alkalmatlan rá . Tudok olyan "edzőt" aki nem is tud kengyel nélkül lovagolni egyáltalán. Gyakorlatra lehet mindenféle hülyeséget felhozni de legjobban lovon gyakorlod,heti 1 óra lovaglás meg semmi,minimum 2-3 alkalom kéne egy héten ha gyorsabban akarsz fejlődni.
2015. nov. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, csak sajnos nincs rà időm :( azért köszönöm a vàlaszokat :)
2015. nov. 8. 09:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért csak akkor mehetsz szabadon? A kettő szerintem nem függ össze. Mennyi ideig kéri tőled az edző? Azért csak nem várja el, hogy kezdőként 5 perceket könnyűügess kengyel nélkül, azért szerintem ez evidens, ahhoz igen komoly izomzat szükséges. Fokozatosan kéne gyakorolnod, hidd el, hogy menni fog, de ne akarj egyszerre sokat, a lábaid nem véletlenül nem fogják bírni.
2015. nov. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok! :)

Elnézést kérek,de Ez hülyeség amit a 3. Válaszoló írt. Könnyítve is kell tudni lovagolni, mégha nem is versenykövetelmény. Dallos Gyula mesteredző mondta hogy:

Egy lovas addig nem kaphat kengyelt amíg az mind a három jármódban stabilan, biztonságosan könnyítve és anélkül nem tud lovagolni.

Ha ezeket jól ki tudja vitelezni a lovas akkor kaphat kengyelt és szerintem utána engedhető el szabadon. Ezt szépen kidolgozni eltarthat akár több évig is. És heti 1 edzés tényleg nem elég. Viszont ha kitartó vagy, akkor stabilan fogsz tudni lovagolni, szabályosan fogsz tudni ülni a lovon. Ami nagyon sokat számít.

2015. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!