Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lótulajdonosok! Munka és...

Lótulajdonosok! Munka és család mellett mennyit tudtok foglalkozni a lovatokkal?

Figyelt kérdés

Nemsokára lediplomázok, és miután befejezem az egyetemet, arra gondoltam megajándékozom magam egy saját lóval ami kis korom óta a vágyam. Munka mellett remélhetőleg tudom majd fizetni a felmerülő költségeket ami eddig az akadály volt, viszont félek, hogy nem lesz majd annyi időm mint egyetem mellett, és persze gyereket is majd szeretnék.

Bértartásban gondolkozom, mivel nem olyan helyen lakok ahol elférne kényelmesen a paci.

A legközelebbi lovarda 15 perc autózásra van tőlem.

Ti hányszor szoktatok kimenni a lovatokhoz? Mennyi időt foglalkoztok vele?

Van munka és család mellett időtök még a lóra?


22/L



2015. nov. 22. 21:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagyon alaposan át kell ezt még gondolnom, mielőtt elhamarkodottan döntenék!
2015. nov. 22. 21:02
 2/13 anonim ***** válasza:
Heti 4-5 alkalommal mozgatni kell, de ha kiszaladsz hozzá egy kis simire már az is jó. Hétköznap általában kb 2 órát szoktak a bértartóink a lovukra szánni, hétvégén jóval több időt. Érdemes olyan loviba vinni, ahol van fedeles, és akkor nem gáz, ha esik 1 hétig az eső, igaz ezek a lovik drágábbak (kb havi 50 körül indulnak), viszont egész évben tudsz lovagolni.
2015. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Amíg bértartásban volt a lovam, addig az ápolás, lovaglás elvett minimum 2 órát + az utazás, de ha szerszámokat is ápoltam, vagy körmöltem, vagy eldumáltam az időt, akkor hármat is simán, mindezt majdnem minden nap.


Én sajnos nem találtam olyan bértartást, ami az igényeinknek megfelelt volna, három helyen is voltunk, a környéken nem nagyon volt több elérhető, így emiatt is döntöttem úgy, hogy hazahozom. Itt az etetések, almozások több időt vesznek el, de több részletben, így végülis nem olyan nagy a különbség, mert legalább nem kell utaznom, átöltöznöm, stb és a lovam a legjobb helyen van.


Végülis az, hogy mennyi időt szánsz a lóra nagyban függ az igényeidtől és hogy mi a célod a lóval. Ha sportoltok akkor muszáj rendszeresen járni, a lóval is dolgozol, elfáradsz, de ha megelégszel heti 2-3 lazasággal, akkor nyilván könnyebben össze fogod tudni egyeztetni a többi elfoglaltságoddal.

2015. nov. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én közelemben se volt megfelelő tartó hely, vagy is közvetlen közelemben van egy "lovarda" ahol egy ideig élt is a lovam de a tulajdonos eléggé érdektelen volt stb. úgy döntöttem haza hozom. Munka és család mellet össze hangolható , a párom is segít körülöttük ( időközben lett egy párja alovamnak), na meg apukám is lovagol ezért is lett még egy lovunk így plusz ő is besegít. Hogy mennyit lovagolunk az változó , vagy hogy heti 4-5 alkalommal de vagy hogy csak heti 2-3x de volt már hogy úgy telt el hét hogy nem lovagultunk mivel az idő nem engedte fedeles pedig nincs. A téli időszakban a legnehezebb szerintem a munka körülöttük :/ . Még bértatásban volt a többi bértartó heti kb. 3-4 alkalommal jött a lovához ha az idő engedte akkor lovagoltak.
2015. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nagyban befolyásolja ezt a munkaidő beosztás.Nekem szerencsém van mert nem kell bent rohadjak 5 ig,2-3 fele végzek és utána még van időm menni a lóhoz is. Szóval a rugalmas munkának köszönhetően tudok menni mindennap 1-2 órát .
2015. nov. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Örülök hogy azért megoldható. A legjobb lenne persze ha otthon tudnám tartani, de amíg párommal nem tudunk lakást venni sajnos addig nem megoldható. Minden nap ki szeretnék azért menni hozzá egy kicsit, ha nem is órákra mindíg. Lehet az lesz hogy majd elhalasztom ha lesz pénzünk egy kisebb üres telekre ahol tudom tartani és legeltetni a házunkhoz közel. :) Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 23. 17:24
 7/13 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok: Illetve szerintem érdemes minden hónapban valamennyit félre tenni hogy ha hirtelen ne adja az isten ,állatorvost kell hívni ne érjen váratlanul az anyagi dolog :) Meg oldható persze csak idő kérdése, viszont én azt tapasztaltam az itthon tartásról hogy minden sok időt el vesz az etetés/itatás,trágyázás,karbantartások, egyéb istálló körüli munkák,széna-szalma pakolás stb. míg bértartásban ezek a dolgok ki esnek.
2015. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is itthon tartom a lovamat. Én még tanuló vagyok, gimnazista, de hozzá igazítom a dolgaimat. Reggel kelek hamar, kitrágyázok alóla, megetetem, megitatom, utána utazok a suliba. Ez reggel úgy 2 órát vesz igénybe, mert még van más állat is. 4kor kelek, 6ig végzek ezekkel, utána megyek a suliba. másfél óra az út oda, fél nyolc-nyolcra beérek. végzek általában 3kor, hazaérek fél ötre, utána megyek a lóhoz. minden nap elviszem kicsit mozgatni, foglalkozom vele. ő inkább fogatos ló így nem ülök rá mindig, hanem befogom inkább. estig ez betart nekem. utána tanulás. pihenni nem sokat pihenek, minek az, xD

munka és főleg kicsi baba mellett lehet célszerűbb bértartásba adni. Majd ha kicsit megnő a gyerek vagy úgy hozza a lehetőség akkor haza lehet hozni. bár a bértartás havonta 30-50 ezer, ez itthon kijön egy húszasból.

2015. nov. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem más kérdés az idő és más az energia.

Nem írtad, hogy milyen jellegű sulit csinálsz így nem lehet következtetni arra milyen munkád lesz.

Én elég különleges helyzetben vagyok, mert egy lovardában dolgozok és a lovam is ott lakik. Napi 14-16 órában vagyok ott de így is nehéz mert gyakran ha van rá időm akkor energiám nincs.

Szóval nyilván eltervezed hogy rendben lesz-e az anyagi háttér, meg belefér-e az idődbe de szerintem abba is érdemes belegondolni, hogy ha hazaérsz a munka után és szakad az eső, vagy fúj a szél, vagy egy nehéz napon vagy túl, vagy 40fok meleg van, akkor is el tudsz-e indulni a lovadhoz. Hidd el sokan vannak akik az első 1-2 hónapban percenként rohangálnak a lovacskához aztán ilyen-olyan kifogásokkal lankad az érdeklődés.

Nehogy félreérts, nem lebeszélni szeretnélek, csak sokan nem veszik figyelembe ezt a tényezőt, pedig nagyon fontos hogy számíts arra is, hogy néha nehéz elindulni otthonról...

2015. nov. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen munkád lesz, meg mennyire vagy dolgos, kényes.

Ha "otthon" tartod egy telken, akkor is meg kell lennie legalább fél hektárnak a területnek és a föld mostanság igen drága. Kell rá takarmánynak hely, a lónak egy zárható beálló, de a legfontosabb a trágyatároló és hogy meg tudd oldani az ürítését. A trágyatárolót jól ki kell alakítani és betonozni kell az alját, lehetőleg jó, ha fedhető a szagok miatt.

Ha így akarod tartani a lovad, akkor napi 2x tuti ki kell menned, egyszer kora reggel etetni és lebogyózni a helyét, majd délután/este mozgatni, etetni, és trágyázni, visszapótolni az almot. Akkor is, ha esik az eső, szakad a hó, beteg vagy, hétvégén....stb. Szóval ebbe így vágj bele, mert sok meló van vele. A legelőn is azért hetente érdemes körbemenni és összeszedni a trágyát.

Ha lovad lesz, akár így tartod, akár lovardában, tuti, hogy csóró leszel, mert elég sok pénzed el fogja vinni, otthon tartva átlagosan havi 20-25 ezerrel számolhatsz, plusz még legalább egy 10-est félre kell rakni, ha netán komolyabb baj van, mert drága az állatorvos. Illetve csak akkor vágj bele az egészbe, ha a párod 100%-ban melletted áll és támogat, na meg nem fél a lótól és akkor ő is be tud segíteni, mert ketten könnyebb, meg hát az anyagi részbe is érdekelt, főleg, ha közös kasszán vagytok.


Ha bértartásban van, akkor valamivel kényelmesebb, mert akkor nem baj, ha nem tudsz minden nap kimenni, nem kell trágyáznod, reggel-este etetned, mivel megcsinálja a lovász. Ez valamivel drágább, mint otthon tartani, általában 30 ezer/hó-tól kezdődnek az árak, ez általában ridegtartás vagy kisebb lovarda, ahol komolyabb az infrastruktúra, tehát van világítás a kinti pályán, van fedeles, esetleg jártatógép, ott már 40-70ezer/hó az ár, de vannak ennél drágábbak is. Budapest környékén drágábbak az ilyen helyek, vidéken azért ki lehet fogni reális áron.

2015. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!