Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit ajánlotok, megkérdezzem-e?

Mit ajánlotok, megkérdezzem-e?

Figyelt kérdés

Egyszer,amikor elmentem lovagolni és vágtáztam,véletlenül leültem a nyeregbe (mindig könnyített ülésben vágtázok).

Sokkal kényelmesebb volt,viszont az oktatóm rámszólt,hogy álljak fel újra a nyeregben.Szeretném megtanulni az ülésben vágtát is,szerintem hasznos,ha mind a kettőt jól ki tudom ülni.Szerintetek szóljak-e az oktatómnak,hogy tanítsa meg,vagy az várasson még magára?



2015. nov. 29. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Az lenne az alap,az idomító ülés. Idomítani nem a 2 pontosba fogsz .. Ha szólnod kell miatta akkor már régen rossz. 2 pontos könnyített ülés vágtában inkább terepen hasznosabb..
2015. nov. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. Nálunk az alap az, hogy ülsz vágta közben, persze később tanuljuk a 2 pontosat is, mielőtt terepre visznek minket, meg az ugrósok. Idomítóban sokkal jobban kordában tudod tartani a lovat.
2015. nov. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt ajánlom, hogy amennyiben van rá lehetőséged, keress másik helyet, ahol színvonalasabb az oktatás! Lehet, hogy nem tudsz róla, és van egy csomó dolog, amit nem úgy tanítottak neked, ahogy az jó. Az idomítóülés minden jármódban az alap! Még a díjugrató pályán is használni kell. Idomító ülésben jobb a befolyásod, és stabilabban is ülsz, ha netán valami gigszer adódna. Minden esetre először kérdezz rá a mostani oktatódnál, hogy miért úgy tanít téged, ahogy :).
2015. nov. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis hogy tanítson-e lovagolni? Lhűehet nem ártana megkérni rá... vagy egy olyan helyre fizetni, ahol ez alap...
2015. nov. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pályán, karámban vágtázáskor ülni szokás a nyeregben és csak finoman "simogatjuk" ütemre a fenekünkkel nyerget.

Könnyített ülés terepen, főleg vadászvágtánál használatos.

2015. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,tényleg sokkal jobb így.Most belekezdtünk ugye az idomító ülésbe.

Nem szeretnék átmenni egy másik lovardába,ebben a lovardában csak az én oktatóm tanítja előbb a 2 pontost.Bár már nemsokára osztályba rak,tehát akkor más lesz az oktatóm. :)

Nagy segítségek voltak ezek a válaszok,jó látni,hogy vannak még értelmes emberek. :)

2015. dec. 7. 19:29
 7/7 anonim válasza:
Nem a kérdésre válaszolnékde egy-két kommentelőnek megmondanam h 2 pontos ules nem csak tereoen hasznalatos.A díjugratok a palyan lovaglaskor is hasznaljak mert ez az "ugró ülés" is. De ajánlanék megnézni egy két magasabb szintű díjugrató pályát :)
2015. dec. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!