Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A galopplovakon mért van...

A galopplovakon mért van ilyen zabla? Nagyon "fájdalmasnak" tünik

Figyelt kérdés
[link]

2015. dec. 6. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Ezt ágaskodónak hívják, és csak addig van a lovon,míg felvezetik. Nem fájdalmas, de meg lehet vele akadályozni, hogy a már "bepörgött" sport(o)ló ugrabugráljon össze-vissza. (menj ki egy versenyre, és nézd meg hogy amikor felvezetik a lovakat, nagyon sok köztük a türelmetlen, már menni akaró egyed, akiknél bizony elkel ez a szerszám.)
2015. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Felvezető ,ágaskodásgátló zabla. Fájdalmas az azért szerencsétlennek ,nem véletlen használják ezekre a bepörgetett idegbeteg telivérekre.
2015. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Persze láttam, a Nemzeti Vágta döntöjén is volt egy elég beteges ló ami miatt töbször is kellet rajtolni... Értem hogy egy ló izgatott de ilyenkor mért ennyire vadak? o.O Adnak nekik "valamit"? Mert Rufián történetét is halottam aki annyira bepörgött hogy rajt közben megsértetette a vállát, eltörte a lábát. SŐT mikor már bekötözték akkor sem tudták lenyugtatani... Egyesek azt mondják hősies hogy még ugy is futott, szerintem meg beteges, mikor egy ló nincs tisztában a határaival
2015. dec. 7. 16:28
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Idegrendszer...erre vannak a kezdetektől kitalálva a telivérek,mindig is versenyeztek.

Vannak ilyen lovak akik Ennyire mennének már.

2015. dec. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%
meg doppingolják is ezerrel őket..De a versenykörülményektől amúgy is bepörögnek,van amelyik tréningben meg nyugodt.
2015. dec. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A dopping azért nem mindennapos szerencsére.Vizsgálják és büntetik is.

A telivér fajtát sosem szelektálták jó idegrendszerre.Egy nagy képességű lovat akkor is tenyésztésbe állítanak,ha idegbeteg.Az a fontos,hogy minél gyorsabb legyen és minél több pénzt tudjon keresni.Más nem számít.

2015. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

az adrenalintól pörögnek.

az ágaskodó ugyanúgy fejt ki a hatását mint egy feszítő zabla.

sokkal finomabb mozdulat is elég.

2015. dec. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Látszik h nem jártok galoppra csak pofáztok megint. Minden 2. Ló nyelvezik,tátog mert szétvan rángatva a szája. Állj oda a jártató mellé,és nézd milyen finoman beletépnek vele a lovak szájába,látsz mennyire élvezik a lovak. Nem azt mondtam h doppingolnak minden lovat,de az h amikor már a bokszból habosan hozzák ki a lovat 3 an vezetve 50 százalékban nem csak azért van mert alapból ideges. Amit lehoznak pályáról ló az is mind félti a száját a szerintetek finom mozdulatok miatt. Doppingról meg annyit h a ribárszkinak már ez miatt egyszer ugrott az engedélye,és ez csak 1 a 10 esetből amire fényderült. Ki kell járni ,látni kell nem itt írogatni a sok marhaságot ami a fejetekből kipattan.....
2015. dec. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Okoska,én nemcsak kijárogattam,hanem jópár évet le is dolgoztam ott :)

Férjem meg csak 40 évig dolgozott a galoppon.

Ahhoz képest,hogy Ribi engedélyét elvették szerinted,mai napig vígan trénerkedik,köszöni szépen.

Mint ahogy a Kovács Sanyi is,aki nem is egyszer bukott meg doppingügyben.

Az csak mostanában divat,hogy több ember vezet egy lovat.Régen még a legidegbetegebbet is egy ember vezette.Én pl,egyszer egy olyat,ami a ringben verte földhöz magát verseny előtt pár kiadós ágaskodás után :).és egyedül kellett azt is felvezetni.Ha egy ló így viselkedik,az nem jelenti azt,hogy doppingolva volt.Előfordul,de nem jellemző.

Főleg hogy mostanában már tréningben is van doppingellenőrzés.

2015. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Maximum szart lapátoltál te ha ennyi hozzáértésed van. Hol nem mindennapos a dopping te észlény? Pont nincs visszatartó ereje,te magad mondod h vígan csinálják tovább utána is...
2015. dec. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!