Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért siet az ugrásra?

Miért siet az ugrásra?

Figyelt kérdés
Miért rohan az ugrásra? Nemtudok semmit csinálni vele. Uttána is annyira rohan hogy nemlehet rendezni. Mit csináljak? Most egy sima csikózablával lovagolom.

2015. okt. 10. 17:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Idomítsd sok síkmunkával.
2015. okt. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is ültem ilyen lovon, nekem az vált be, hogy nem ugrattam vágtába egy km-rel az ugrás előtt, hanem csak a "legutolsó" pillanatban, így nem volt ideje annyira begyorsulni. Nyilván, versenyen ezt nem lehet megcsinálni, de én rövid szárat fogtam, és addig csinálgattam félfelvételeket, ültem minél mélyebben, amíg végül egy összeszedett munkavágtát nem kaptam. Gyakorolj sokat, minél jobban érzed, hogy menne, annál jobban tartsd, egy idő után enged majd. Sok szerencsét! :)
2015. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vissza kavalettire! Addig vágtázz vele földön lévő rudakon, amíg el nem fogadja, hogy normál tempóban menjen rájuk. Ha ez megy, kicsit emelg meg őket, és ne csak egyenes vonalban legyenek persze. Ugyanúgy vágtázz át rajtuk. Ha megy, akkor egyenes soron az egyiket tedd fel X-re. Persze ez nem egy egynapi edzésterv, hanem nagyon hosszú és lassú folyamat, ami mellé mindenképpen szükséges az idomítómunka, amiben megérti, hgy a csípő-derék diktálja majd neki az ütemet.

Az elrohanásnak rengeteg oka lehet amúgy, az is, hogy nem érzi az egyensúlyát az akadály előtt/után, fél, vagy te fogsz hirtelen szárat amint az akadáylra fordultok, mert már készülsz rá, hogy el fog rohanni, ez pedig ördögi kör, mert egyből ellentart a húzásnak, és elszalad "előle", stb. De ha például csak a rutinja nincs meg, azt szabadonugróban megtanulhatja.

2015. okt. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!