Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak, ha "elakarják...

Mit csináljak, ha "elakarják venni" tőlem a kedvenc lovam?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg, hogy a kedvenc lovamat valaki ki akarja bérelni és most "fűzi" az apját, hogy megvehessék. Már többször gondoltam arra, hogy én is kibérelném csak úgy tudtam van gazdája, így azt hittem nem lehet. A lovardába havonta 40 000 Ft a bértartás, ingyenes a lovaglás és elsőbbséget élvezel a többiekkel szemben. Az oktatóm nem mondta, hogy ezen jön még hozzá valami plusz költség (patkolás, állatorvos.. stb). De ha megveszik akkor lehet, hogy már nem is tudok rá ülni, mert a gazdája mindig lefoglalja. Már kérdeztem anyát, hogy nem e béreljük ki, de azt mondta, hogy elég nekünk a 3 macska meg a 2 kutya. Nem hiszem, hogy az anyagiakra gondolt, mert elég jól keresnek, de azért nem vagyunk gazdagok..(az egyik hónapban 300.000, a másikban negyed millió Ft). Mit csináljak? Ki harcoljam? Mert bele törődni nem szeretnék, nagyon szeretem azt a pacit, de olyan nehéz elképzelni magamat egy "saját" lóval..

2015. dec. 22. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Én ezt nem értem.

A bértartás nem az, amikor van egy saját lovad, csak ugye nem tudod otthon tartani és a lovardában tartod, és ezért fizetsz, a fent leírt kb. 40 ezer forintos költséget havonta?


Mert van ismerősöm akinél ez így van.


Olyan velem is volt, hogy volt kedvenc iskola lovam, aztán valaki megvette és elvitte.

Ennyi.

2015. dec. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nekem most ez nem teljesen tiszta, hogy megvennéd a lovat és utána fizetnéd érte a bértartást? Mert akkor állarorvos, patkolás minden téged terhel, és nem olcsó mulatság. Viszont ha nem lenne tiéd a ló, nem értem hogy miért fizetnéd a bértartását.
2015. dec. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát nézd, egy ló nagy felelősség és iszonyat nagy kiadás. Én elhiszem, hogy te baromi sok pénznek hiszed a szüleid keresetét, de nem az. Elég arra, hogy gond nélkül megéljetek, de ilyen luxusra nem igazán futja belőle, gondolom erre utalt finoman anyukád is.

Amúgy pedig nézd a ló érdekeit is. Ha jó gazdája lesz, jól gondoskodnak róla, akkor szép élete lesz. Főleg, hogy csak "lehet" hogy nem lovagolhatsz. Mi lenne, ha tisztáznád a dolgokat a gazdijelölttel? Meg beszélj az oktatóval is. Esetleg rákérdezhetsz a költségekre is, mert általában igen cifra szokott lenni a végösszeg. Aztán otthon leülhetsz a szüleiddel is beszélgetni, hogy mennyibe kerül az élet, és mennyi jut ilyen dolgokra. Talán már nem vagy olyan kicsi, hogy ne értsd meg. :)

2015. dec. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jajj, bocsánat, ha bértartást írtam. Bérlésre gondoltam. Ne haragudjatok csak olyan feldúlt voltam, haza értünk és már rohantam is fel ide, megkérdezni. Bérlésre gondoltam, tényleg bocsi.
2015. dec. 22. 12:10
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Hát irigylem a problémáidat komolyan.

Egy újabb luxusficsúr...


Inkább gondolkozz azon, hogyan kereshetnél annyi pénzt, hogy saját lovad legyen, akkor nem anyádék vérét kéne szipolyozni.

2015. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%

Ebbe bele kell törődnöd. A lovaglás luxus sport, sokan nem engedhetik meg maguknak. Örülj inkább, hogy te megteheted. Én örültem volna... annyit nem keresnek a szüleid, hogy ezen felül megengedhessétek. Ennyi. Ez a "kiharcolni" meg bicskanyitogató... Elkényeztetett gyerekek szokták mondogatni.


És ha valaki megveszi a lovat, akkor az az övé. Én se szeretném ha holmi taknyos kölyök lovagolgasson a saját lovamon..'

2015. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Ha eladja többet kap mint ha bérbe adja. Mindenképpen az van jobb pozícióban aki megvenné. Egyébként én magam ezért végezném ki az összes lovardai tizenéves kinderringyót van ezer ló de mindig mindegyiknek a másé kell mert kitalálja h a "kedvenc lova" holott ez csak a féltékenységről meg a rosszindulatról szól hála a szemétláda neveltetésnek amit kap.
2015. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
"a kedvenc lovamat" A kedvenc lovadat senki nem veheti el tőled! Viszont a leírtak alapján a ló valakinek a tulajdona és nem a tied! Így a tulajdonos azt tesz vele, amit jónak lát! Azzal lovagoltatja, akivel akarja, annak adja el akinek akarja. Az új tulajdonosra ugyan ez vonatkozik. Két lehetőséged van, beletörődsz, vagy megveszed a lovat! Bár egyáltalán nem biztos, hogy a tulajdonos neked, illetve a szüleidnek fogja eladni.
2015. dec. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Mintha a saját esetemet olvasnám.Iskolaló amin lovagoltam de vlkinek a tulajdona volt es el akarja adni.Amíg meg nem adja el addig próbáld kihasználni azt az időd amit a kedvenc lovaddal tölthetsz(ha van ra lehetőség).Sajnos egy lovat nem megvenni nehez hanem tartani.Egy évben több millió forint.Teljesen megértem amit érzel .


Amugy ha van gazdája attól meg ki lehet bérelni ha megbeszéled a lo gazdájával.


Sok Szerencsét!

2015. dec. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
69%
jaj, de sokan szeretnének ilyen fizetésből élni - s de sokan tartunk ennek töredékéből, sok lemondás árán, lovat. hem neked kell magad elképzelni a saját lóval, hanem a szüleidnek :-) nekem van két, mentett lovam, főleg felnőttekkel dolgozom de van két-három hatodikos-hetedikes lovasom is. a tanulás mellett bizony csak a péntek meg az egyik hétvégi nap jut a lovazásra - ám a hét hét napból áll, a lóval minden nap kell foglalkozni. a bértartás - a 40.000 mellett a kovács hatheti díja 4-12.000, attól függ, vasaltatsz-e, az állatorvos kötelező megjelenése 10-15.000 (attól függ, hány oltást adat ba a tulajdonos), s a legbanálisabb betegeség, egy megfázás, szemsérülés is könnyen több tízezres kiadásra dagadhat. plusz vitamin, plusz elvásott felszerelés,oktató, satöbbi... gyereknek lovat csak felügyelet mellett, a felügyeletet, segítséget szintén meg kell fizetni... beszélj az oktatóddal, ki tudja, lehet, az új tulajdonosnak éppen jól jönne majd, ha heti egy-két alkalommal megmozgatnák a lovát, segítenének körülötte... :-)
2015. dec. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!