Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lenne érdemes megvenni...

Mikor lenne érdemes megvenni az első lovamat?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok,7 éve lovagolok.2016 nyárára vagy őszére (fejlődéstől függ) kezdek majd ugratni.Jelenleg mind a 3 jármód megy szabadon.Military-ra fogok specializálódni,de díjlovaglásban is versenyeztem már 1-2 alkalommal,ahol mindkétszer 2. lettem. Annyira igazából nem a versenyzés érdekelne,hanem egyszerűen csak hobbyból tartanám a lovat.

Lovas szakértelmem,semmi dicsekvés nélkül,igen is van a fejemben.Már 2 éves korom óta a lovak imádója vagyok,bár a lovaglást csak később tudtam elkezdeni. 3x újra kellett kezdenem az egészet,mindent elölről tanulni,de ahol most vagyok (már 4. éve) nagyon megfogott,az oktató is remek,a lovak is nagyon jófejek és itt nagyon sokat tanulok. A környéken nagyon sok lovas ismer,csak mert minden lovas rendezvényen megtalálható vagyok :"D

Nagyon sokat tudom a ló tartásáról,oktatómmal sokat szoktunk erről beszélni.Lovas táborban amíg a gyerekek valamilyen kis mesefilmet néznek,addig én nyerget tisztítok,lemosom a zablákat,lesöpröm a patakaparót,viszek vizet a lovaknak,lefutószárazok egy-egy lovat,kiviszem őket a legelőre,trágyázok....egybefoglalva mindig a lovak körül sürgök-forgok és élvezem is. :) Mindig is vágytam egy saját lóra,de nem tudom készen állok-e rá,sokan mondják,hogy egy csikót is könnyen belovagolnék,de én nem hiszek nekik. XD

Mielőtt bárki azzal jönne,hogy "mi lesz ha valami baja lesz a lónak? orvosi költségek...stb.,azelőtt tájékoztatni szeretném,hogy igen is tisztában vagyok ezekkel a problémákkal. :) Illetve nem az a szőke vigyori kislány vagyok aki sikongat,futkározik a lovak körül,ha a ló megharapja akkor inkább megsimogatja,csak hagyja békén,mert aki ismer az tudja,hogy lovak között nem vagyok nyuszi és,ha kell én odacsapok egyet,rászólok az állatra és nem hagyom,hogy átvegye a rangot.

Tehát a határozottság is kipipálva... de akkor is,mintha valahogy valami hiányozna,nem lenne tán elég tudásom? nem tudom,de nagyon idegesítő ez a kis bizsergő gondolat a fejemben :S

Éééés még valami : Az tény,hogy a szüleimnek kéne fizetni,de nem mindent,mert bizony az évek sorén én is rengetek pénzt felhalmoztam erre a célra,és nyilván nem a ló megvételére gondolok,hanem az eltartására (egyébként bértartásban lenne a packos)

Már mindent kitaláltam,elképzeltem mi lenne ha lenne egy lovam,mikor kéne,hogy lovam legyen...stb.


És kérlek normális válaszokat adjatok,ne olyat amiben azzal kezditek,hogy egy 13 éves gyerek nem képes lovat eltartani...stb. A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. dec. 26. 22:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

Elárulom neked, hogy az az egy dolog, ami bizserget és szálka az agyadban az a lovas alázat. Az nagyon hiányzik belőled.

Ameddig idejössz és arra vered magad, hogy mekkora profi vagy és hogy mennyire értesz hozzá, addig nem vagy rá felkészülve.

2015. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

7.- Nyugi,nem azért jöttem ide. ;) Nem az a városi plázacica vagyok aki,"jujj itt egy paci,mellé állok és menő leszek csak le ne köpjön". A kérdést azért tettem ide fel,mert mástól nem igazán tudom megkérdezni és gondoltam itt nem ítélnek el első csapásra az emberek,de akkor tévedtem. Figyeljétek inkább a kérdést és arra válaszolhatok,lehetőleg ne így...

A kérdéshez pedig : Szerintetek még várjak,vagy igazéból most is lehetne lovam,elvégre csak beletanulnék... mondjuk a saját fejemre hallgatva inkább várnék egy kicsit :S nem tudom eldönteni sem...

Vagy feltehetném azt a kérdést is,hogy 1 napra rám tudnátok bízni a lovatokat? (már ha van lovatok) oké,tudom,nem ismertek de a leírtak alapján kérdezem. :) (nem fogok megsértődni,ha nemet írtok,csak akkor indokot is kérek)


6. - Én is gondoltam a haflingire,de azok elég drágák...na meg egy nem tisztavérű hafi is 200 vagy afelett van :/ (legalább is én úgy szűrtem ki a hirdetésekből)

2015. dec. 27. 15:14
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne itt írogassál nekünk te műlovas,a lovardában legyen nagy a pofátok,ott bezzeg a tápláléklánc legalján áll a fajtád . Ameddig egésznap itt írogatod a hülyeséged oldalszám addig mások lovagolnak, nem csak beszélnek a semmiről oldalakon keresztül. Soha nem lesz lovad, idejöttél sírni meg tombolni,mi jót röhögünk rajtad , osztod itt 13 évesen a 0 agyaddal az észt,utána kimész a lovardába és ugyanaz a ranglétra alján álló senki vagy LÓ NÉLKÜL aki eddig is voltál. Örülj h élhetsz,biztos nagyon szép kislány lehetsz,mert ha az eszedért kéne szeressenek odahaza már lehet régen elaltattak volna. jeleknek igaza van, benned alázat sincs,így még lovasnak is esélytelen vagy,nemhogy lótartónak.
2015. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Bár általában az ilyeneknél a kérdező pártján szoktam állni, és még így is nevetségesnek tartom azt, pár hozzászóló milyen stílusban reagált le téged, de...

Ne haragudj, elég éretlennek tűnsz még. Tényleg itt "vered magad" (csúnyán fogalmazva), hogy te aztán mekkora profi vagy, tudsz mindent, ezt csinálod, azt csinálod, satöbbi... A stílusod az, ami nagyon szemet szúrhatott itt néhányaknak (köztük nekem is), de normálisan is le lehetett volna írni.


Én öt évesen kaptam az első pici pónimat, nem arról van szó, hogy úgy gondolom, hogy egy gyerek minek kapna lovat, inkább kifejezetten a kérdező az, akinek talán még nem kéne. A ló nagyon sok pénz, több, mint amit a rettenetesen gyenge diákmunkákból fizetni lehetne.


Ha 200.000 forintot drágának találsz egy lóért... Akkor ne haragudj, de inkább várd meg, amíg felnősz, saját kereseted lesz és tudsz majd saját pénzből venni egyet. 200.000 forint a középkategória alja árban.

2015. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem legorombításból, de ha 200 ezret nem tudsz kifizetni egy lóra, mi lenne, ha hirtelen jönne valami betegsége? Ha műteni kéne valami miatt, gyógyszereket kéne huzamosabb ideig venni neki.. akármennyire is soknak tűnik az a pénz, nagyon hamar el tud fogyni, hidd el..
2015. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nos, mi lett a lóvásárlásból? Sikerrel zárult? :)
2016. dec. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%

Szia!

Én 11 évesen kaptam meg az első lovamat, aki egy 22 éves shagya arab kanca volt. Régebben gyerekeket is oktattak rajta. Így nekem tökéletes volt első lónak. Nagyon sokat tanultam tőle. Szerintem, az előző válaszok mellett azt is vedd figyelembe, hogy van-e elég szabadidőd az iskola mellett. Én sokszor abba a hibába estem régebben, hogy a tanulás miatt nem tudtam elég időt tölteni a lovammal (ez nem sok ideig volt mert rájöttem, hogy ezen változtatni kéne). Kiiratkoztam plusz órákról, hogy ki tudjak menni a hozzá.

Másrészt egy elég nagy felelősség. Rajtad kívül senki nem fogja megetetni, kivinni a legelőre, lemozgatni, lepucolni...

Ha úgy gondolod, hogy ezt mind biztosítani tudnád patásodnak, és a szüleid is megengedik szerintem elkezdhetitek nézni az eladó lovakat. A ló vásárlásakor mindenképpen próbáld ki hátról is, és szerintem előny, ha többször is meglátogatod mielőtt véglegesen megvennétek.

Az az én tapasztalatom a saját lóval, hogy sok munka és idő, de sok boldogságot tud okozni gazdájának.

2018. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!