Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A magyarországiak miért...

A magyarországiak miért veszik ennyire véresen komolyan a lovaglást-lóval kapcsolatos dolgokat?

Figyelt kérdés
A lényeg,hogy külföldön lakom,errefele a lovaglás csak hobbinak van tekintve,nem versenyzik errefelé senki.Néha benézek ide,és látom hogy mindenkit leszólnak,ha pl megkérdezi,hogy milyen ló lenne alkalmas neki,esetleg hogyan tanítsa meg a lovat ugratni.És mindenhez az edzőt válaszoljátok.7 éve lovagolok rendszeresen,most egy tanyán ahol ingyen lovagolok,cserébe ha jönnek lovagolni,sétáltatom őket.Errefelé karámok sincsenek,általaba a kezdőket is az erdőbe viszik sétálni,persze vezetve.Az a kérdésem,hogy miért veszitek ennyire nagyon komolyan?A nyáron magamtól kezdtem el ugratni,a lóval kezdetben cavalettiztem,majd futószáron 10-15 cm akadályokat ugrattam vele,és már eljutottam vele az 1m-ig.Soha nem kényszeritettem,szivesen ugrik,és sokat fejlődött.Egy ismerősöm nagyon rég óta lovagol magyarba versenyszerűen(hortobágyon) és azt mondta hogy tökéletes az ülésem ugrás közbe,csak a sarkamra figyeljek.Kiváncsi vagyok mennyire fogtok most kioktatni hogy milyen szörnyű állatkínzó vagyok(mellesleg igen,használok ínvédőt)

2016. jan. 1. 19:17
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
kicsit félreérthetően írtam,nem ugrattam futószáron,hanem csak a ló magában ugrott.
2016. jan. 1. 19:20
 2/29 anonim ***** válasza:
58%
Mert drága hobbi, kevesen engedhetik meg maguknak. Akkor meg olyan kivagyiságnak számít, azaz úgy kell csinálni, mintha olyan komoly dolog lenne, nemde ?
2016. jan. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem azzal van a baj, hogy kérdeznek. Hanem hogy még ahhoz is lusták, hogy kinyissanak bármiféle szakirodalmat. Én annak idején folyton bújtam a szakkönyveket, tanultam, annak ellenére, hogy lovagolni nem volt lehetőségem. Aztán lett lehetőségem lovagolni, akkor az elméletet próbáltam átültetni a gyakorlatba. Ha elakadtam, akkor olyasvalakitől kérdeztem, akiben megbíztam, akin láttam, hogyan bánik a lóval, mit tudnak a lovai, lovasai (14-15 éves voltam, de fel tudtam mérni, ki az, aki valójában tud, és ki az aki csak mesél a lovaglásról). Ezáltal megtanultam szűrni is az információt. Aztán kimaradt pár év a lovazásban különféle okok miatt, aminek az vetett véget, hogy ismerősöm felhívott, nyűg neki a ló, nekem adná. Némi gondolkozás után elfogadtam. Újra elővettem a jól bevált szakkönyveimet, hogy most akkor mi is a teendő. Szép lassan haladtam, aztán egyre inkább elkezdtem figyelni a lovat: mire alkalmas, mit csinál szívesen stb. És ezek alapján elkezdtem célokat kitűzni, és bármi, amit tettem, illetve megengedtem a lónak, azt az alapján tettem és engedtem, hogy beleillik-e az adott célba, illetve az ahhoz vezető útba.


Szóval egyáltalán nem baj, ha itt kérdeznek, de ha valaki ahhoz is lusta, hogy gondolkozzon, akkor inkább kérje edző segítségét. Mert különben súlyos balesetek is lehetnek.

2016. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
És egy ilyen provokatív kérdésre mégis mit vársz,buksisimogatást? Pont ,hogy Magyarországon megy a hobbizás mert igény vagy anyagi hiány miatt nem jutnak tovább az emberek. Lehet az egészet félvállról venni ,mindenféle oktatás meg karám nélkül egyből kirohanni terepre ,aztán meg is lehet nézni az eredményét. Lehet ,hogy te azt hiszed mindent tökéletesen csinálsz aztán sehol semmi csak neked irreálisan nagy az önbizalmad a semmire. Igazából mindenki fax meg hülye aki edzőt javasol meg normális szabályszerű oktatást ,mert te vagy a példa h saját magadtól megtanulsz mindent egy bohóctanyán gondolom.. Meg mi az h soha nem kényszerítetted? Minden kényszerítés ,vagy magától odarohant hozzád a ló h ugrani akar különben éhségsztrájkba kezd? Nem tudom a te állítólagos ismerősödnek a dicsérete mennyit ér ,milyen alapokra épül,de a net mindent elbír,látatlan,ismeretlen emberek előtt úgy dicsekedsz ahogy akarsz ,maximum saját magad kúrod át . Ebbe a sportba sokan fenntmaradnak a lovon,kevesen lovagolnak,lényegében ennyi.
2016. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
9%

30 éves trotty lovon nem nehéz fent maradni. 😊

Kicsit nagy az arc, kevés a tudás.

2016. jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Kedves #5-ös.hol a lópukiba írtam én hogy 30 éves trotty lovon lovagolok?:) mielőtt nagy a szád picit járj utána a dolgoknak.5 éves ló de sebaj
2016. jan. 1. 21:43
 7/29 anonim ***** válasza:
57%
Igazából te nem is szeretnél megtudni semmit. Ez a "kérdés" arról szól h kérkedj (az állítólagos) tudásoddal.. Felmerül bennem a kérdés h egy hozzáértő,nagytudású embernek mi szüksége lenne h itt futtassa magát (?)
2016. jan. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Érdekes a második válaszoló megértette a kérdésem.annyi volt a lényeg hogy miért bunkóztok minden kérdezővel és miért írjátok hogy olyan nehéz lenne ez az amivel nem boldogul el egy lovas csak egy edző..
2016. jan. 1. 22:06
 9/29 anonim ***** válasza:
73%
Azert mert aki mar ott tart hogy mar ugratni akar, az ne gyakorikerdeseken kerdezgesse hogy hogyan fogjon hozza. Meg ha nem is edzo de valaki biztos van a kozeleben akitol esetleg aegitseget kerhetne es aki esetleg gyakorlatban is tud segiteni. Es a masodik (azt hiszem) valaszolonak is igaza van hogy Dunat lehetne rekeszteni az errol szolo szakirodalommal. Ha valaki ert a lovakhoz, akkor az kisseb akadalyokat nyilvan edzo nelkul is teljesiteni tud, de az nem GyK-n kerdezoskodik es veri magat, hogy o mar profi lovas csak meg ugratni nem tud epp.
2016. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező a kérdésedből érződik, hogy direkt provokatívnak szántad.

Külföldön mégis merre laksz?

Tudod itthon az a baj, hogy itt csak az a true rider, aki versenyzik, bár szerintem ez igen csak téves képzet, mert inkább vagyok igényes hobbilovas, mint egy olyan versenyző, aki csak azért marad fent a lován, mert a milliós pacc automataként végig viszi a pályán.

DE az a baj, hogy itthon kevés az igényes hobbilovas. Amikor a tizenéves csitrik elfingják magukat, a második futószáras óra után, hogy nekik saját ló kell 0 tudással és tapasztalattal és szintén hasonló paraméterekkel rendelkező szülői háttérrel, akkor miről beszélünk? Vagy a sok tanya-lovas, akinek csak annyi a tudása, hogy rotyózik a vetésben, meg ha jobbra húzza jobbra megy a lova, ha balra, akkor balra....

A lovagláshoz, lótartáshoz kell egy alaptudás és tapasztalat. Na meg alázat és tisztelet a ló irányába. A lovas akarjon fejlődni, és a lovát is akarja úgy lovagolni, hogy annak minél jobb legyen.

Az elméleti tudást oktatóktól/edzőktől és szakirodalomból lehet elsajátítani. Csakhogy a mai ifjúság baromi lusta kinyitni egy könyvet, elolvasni és értelmezni.

A tapasztalati tudást pedig a lovaglóórákon lehet elsajátítani, ha van egy jó edződ. Mert lehet, hogy te olyan baromi tehetséges vagy, hogy jó az ülésed (bár erre sem vennék mérget), de a többségnek kell a szakmai segítség.

Hidd el nekem, hogy itt rengeteg a pocsék lovas, akik a rossz ülésükkel, hozzá-nemértésükkel sok-sok lovat rontottak el, esetleg juttattak vágóba, vagy a lovaglást tették a ló részéről kellemetlenné.

Igaz itthon a szakmai háttérrel is baj van, mert nem hiszem el, hogy kellően megalapozott egy olyan "edző" tudása, aki egy 7 hónapos tanfolyamon szerezte a papírját, amin heti 1x kell jelen lenni és ebben már a gyakorlati részt is letudta. Nagyon sok ilyen van, de azért vannak még olyanok, akik értenek is a lovagláshoz és annak tanításához és lovagolni is tudnak.


Én nem tanácsolom az önálló ugratás, mert komoly hibákat követhet el az ember, illetve hibásan rögzülhetnek mozdulatok, jó, ha van egy hozzáértő, aki egyből kijavít és akkor fejlődsz is, a lónak és neked is jobb.

2016. jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!