Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan kell lovat tartani?

Hogyan kell lovat tartani?

Figyelt kérdés
Ha valaki szeretne egy lovat tartani kell hozzá telek? És naponta kell gyümölcsöket adni neki? Kötelező patkót tenni a patájára? Melyiket érdemesebb tartani póni lovat vagy nagy lovat? Ha nem rakok a patájára patkót akkor nem lehet rajta lovagolni? Ha beviszem az istálóba mekkora hely kell 4 lónak? Tudom ez mind nagy felelőség de nagyon szeretnék.

2016. jan. 3. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem árt ha van telked, mert a lónak nagy mozgásigénye van, tehát elengedhetetlen a legelő mind a megfelelő táplálkozás, mind a mozgás miatt. Ebből a szempontból egyszerűbb a bértartás, ahol etetik, ha kell lemozgatják a lovat kb 50ezerért havonta. A gyümölcsös kérdést nem értem.. Nem kötelező neki gyümölcsöt adni, de almát adhatsz neki néha. Ha felnőtt vagy, nyilván nagy ló kell, mert egy pónival nem tudnál mit kezdeni. Egy lónak kb egy 3x3m-es boksz kell. Patkolni sem kötelező, de akkor sokkal gyorsabban fog kopni a patája, és az sem mindegy milyen talajon lovagolsz vele.
2016. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj , de ilyen tudással nem való még neked ló.

De azért válaszolok.

Ha otthon tartod igen , de érdemesebb bértartani , mert akkor nem kell éjjel nappal ott lenned körülötte, pl. Ha suliba jársz, ne kelljen minden reggel korán etetned, stb.

Nem feltétlen kell neki gyümölcsöket adni, elég a zab/kukorica/lucerna és széna.

Attól függ , hogy mi a célod vele.De szerintem érdemesebb lovat, a pónid kinövöd úgyis.

Lehet patkó nélkül is lovagolni.

Mind a 4-nek kell boksz , kb. 20×40-es.

2016. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Linó03 ***** válasza:

Rendben van, hogy nagyon szeretnél, de előbb szerintem tanulj lovagolni, ismerkedj a ló körüli munkával és a lóval, különben nem tudnál mit kezdeni vele, ha lenne saját lovad, és az egy részt rossz érzés neked is, másrészt a lónak sem jó.

Amiket feltettél kérdések, azok csak töredékei annak az ismeretnek, amire szükséged van ahhoz, hogy lovat tarts (hacsak nem lovászt is fizetsz mellé).

A kérdésekre az előttem szólók válaszoltak, ha egyéb kérdésed van, szívesen válaszolok rá privátban.

2016. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Álljon már elő az ,aki fizeti ezeket a bugyuta kérdéseket ,mert már minden 2. kérdés ugyanez és ugyanúgy nem sikerül felfogni a lényegét a dolognak.. kinek dolgoztok?
2016. jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szereted a döglött ló látványát?

Ha igen akkor vegyél nyugodtan lovat.

2016. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!