Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Üdv! A lovunknak szeretnék...

Üdv! A lovunknak szeretnék télére lótakarót venni de nem akarok nagyon drágát a Clean Horse boltnál láttam egy HKM Eco polártakarót árban jó lenne és azt irja hogy vastag is érdemes lenne meg venni?

Figyelt kérdés
Lótakaró, HKM Eco, Clean Horse
2016. jan. 3. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem olyan van, de én azt csak munka utánra használom, ha viszont boxba szeretnéd, akkor téli istállótakarót vegyél..legalábbis a polárt tudtommal leszárításra használják:)
2016. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy csak az istállóban állna benne a ló vagy ki is mehetne karámba ugyanabban a takaróban? Nem jó egyébként, ha ugyanaz van rajta kint is, bent is, mert kint nyilván lehempereg, nedves lehet az idő, aztán meg a vizes cuccban éjszakázik...

Én nem nagyon szeretem a polártakarókat, csak szárításra (ahogy a leírásában is szerepel), mert abszolút nem vízhatlanok és a boxban is belefekhet a nedves alomba. A Decathlonnak vannak jó és olcsó takarói, nézz körül a waldhausen.com oldalon... De ha nem ragaszkodsz az újhoz, vannak egész jó használtak is a piactereken, adok-veszek oldalakon.

2016. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire szeretnéd használni. Ha a karámban esetleg istállóban éjszakára akkor igen. Ha munka utánra leszárítani akkor nem javaslom. Nekem is volt, de nem száradt meg a ló csak kiült a nedvesség takaróra és a ló is vizes maradt. Szerintem érdemesebb egy vastagabb takaróra beruházni, megéri. Ha nem engddheted meg magadnak akkor nézz szét facebookon és lovasok.hu-n hátha van használt. Ha nincs megfekelő akkor vegyél zöld katonai pokrócot az nagyon olcsó (egy-két ezer forint) és szépen megszárad alatta a ló. Én is ilyet használtam az első években.
2016. jan. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
vedd meg a drágát mert különben megdöglik
2016. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Polart csak munka utanra szoktak hasznalni, mig leszarad, ahogy a tobviek is irtak. Amugy meg vastag teli takarot vegyel, ha csak all benne a boxba. Legjobb ha mindketto van ha takarozni szeretned a lovadat.
2016. jan. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és kintre karámra gondoltam.
2016. jan. 3. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Karámba mindenképpen vízhatlan való. Ha nincs nyírva, 100-200 g elég, ha nyírva van, akkor 300-500 g között nézelődj!
2016. jan. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 leyyla9 ***** válasza:

Ha télre akarsz takarót a lovadnak akkor csakis kizárólag téli takaró legyen,ami vízálló és vastag.Ezek a takarók általába 20-23 ezer forint körül vannak.10 000 ft alatt nem nagyon találsz.

A polártakaró(mint ahogy előttem is mondták) csak szárításra és esetleg szállításra van.Most ha abba kis vékony polártakaróba kirakod a lovat a karámba,jön egy kisebb zápor,vagy lefekszik benne a vizes fűbe/sárba úgy megfászik,hogy a gyógyszerek árából már vehettél volna egy jó vízálló téli takarót. :)

Szóval a polártakarót nagyon nem ajánlom(hacsak nem akarsz orvosra költeni),inkább a téli takarót.Használtan is találsz sokkal olcsóbban.

Azt még leírom,hogy az én lovam 17 éves,és 17 év alatt semmi baja nem lett azért,mert nem volt rajta takaró :) Sokkal nagyobb bajt tudsz vele csinálni,ha rajtahagyod a vizes,vékony takarót a hidegbe,szélbe.

Bocsi,hogy ilyen sokat írtam :D

2016. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!