Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan hozzam formába a...

Stella25 kérdése:

Hogyan hozzam formába a lovamat és meddig tart?

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet, és szeptember-október- november nem is volt probléma, sokat jártam a lovamhoz, viszont decemberben bejöttek az első vizsgák, zhk és nagyon keveset tudtam kijutni a lovamhoz, jó ha heti egyszer kétszer le tudtam futószárazni. A december január szinte így teljesen kiesett a mozgásban... Január 22.-én véget ér a vizsgaidőszak és igyekszem ismét aktívan a lovammal lenni. Nyáron rengeteget jártunk terepre, meg szőrén kőtőfékkel lovagoltam és szeretném folytatni. Hogyan tudnám visszahozni a formájába? Először gondolom csak 20 perc futószár sok lépéssel kevés ügetéssel apró vágtával. Hetente növeljem a terhelés vagy lehet mondjuk két- három naponta? Utána nyilván én fogom érezni mikor áll újra készen egy hosszú terepre. Esetleg valamilyen izomépítő tápot vagy valamit tudtok még ajánlani? Köszi.

2016. jan. 9. 17:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Érdekes nem az összes választ én írtam én csak 2-őt de ha úgy gondolod akkor legyen igazad ajánlom neked hogy az emberek kategóriában azon belül is az emberek kategóriában olvasd el azt a kérdést hogy miért oltogat mindenki mindenkit
2016. jan. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2016. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hogyha esetleg valaki hibás választ adott mint pl én itt akkor ki kéne javítani nem oltogatni kell
2016. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem tudod miről beszélsz lehet h nem kéne traktáld a kérdezőt a marhaságokkal. Azt sem tudod miről beszélsz
2016. jan. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%
Na és mi lenne ha te nem ilyen bunkó lennél hanem csak szimplán annyit írnál hogy szerinted ez nem jó ezért.... és ezért.... nem kell agyonoltani mindenkit már nem azért de ha értelmes ember lennél ezt írtad volna.
2016. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha értelmes ember lennél nem osztogatnál tanácsokat olyanról amihez nem értesz. Idejössz,dumálsz mindenféle hülyeséget,kiosztanak aztán még neked nem tetszik,mégis mit vársz? buksisimogatást,mikor magához a kérdéshez egy értelmes választ nem tudsz hozzáfűzni csak a "megsértett" lelkecskéddel vagy elfoglalva..
2016. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt te is látnifogod a lovadon, hogy mennyit felejtett a feladatokból alakzatokból. Szerintem afutószárazás abból a szempontból jó ha kondiban szeretnéd tartani... Mindenképp meg kell nézni mennyire ellenszegül én a lovamat mikor kimaradt pár hónap fokozatosan futószáron kezdtem el mozgatni például én sok átmenetet csináltam vele és mikor felültem megnéztem hogy reagál a nehezebb feladatokra.. Az én lovamnál körübelül 2-3 hét volt mire formába jött és hetente 3x jártam ki hozzá... De ha nagyon ellenkezik én tapasztaltabb lovast hívnék.😊
2016. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!