Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tudnék lovaglás közben...

Hogy tudnék lovaglás közben ellazulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy éve lovagolok hobbi szinten(vagyis heti 1 óra, ezért nem is haladok túl gyorsan). Futószáron is már mondták, hogy próbáljam meg elengedni magam,ne üljek olyan görcsösen, pedig nem félek lovaglás közben, szerintem eleve ilyen vagyok. Karámban tanügetéssel voltak problémáim, mert nem tudtam ellazulni és követni a ló mozgását. Ezt az oktatók kijavították, sok sok kengyel nélkülivel és egyéb feladatokkal, így már kényelmes és nem pattogok. Most kezdtük viszont a vágtát vagyis tegnap. Fogjuk rá, hogy az elsőhöz képest jól ment,élveztem viszont itt éreztem nagyon, hogy mennyire megfeszítem magam, és ezt az oktató is mondta. Ma érzem is, mert rohadtul fáj a hátam. Aki szintén ilyen problémákkal küzdött az talált rá megoldást? Ha lovaglás előtt kicsit nyújtanék vagy ilyesmi előfordulhat, hogy javítana a helyzeten? Olyanokat, hogy heti egy óra kevés meg stb ne írjatok, tudom, de én ennek a heti egynek is örülök. 16/L

2016. jan. 24. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld meg átvenni a ló mozgását és követni a ritmusát, mozogjon a kezed a ló fejének a mozgásával. A derekadat meg lazísd el. Sokat segíthet ha előszőr szőrén voltizs hevederrel próbálkozol! Hajrá!
2016. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"derekadat meg lazítsd el" igen azért tettem fel a kérdést, hogy HOGYAN?? Ha azt mondom neki, nem fog ellazulni..
2016. jan. 24. 18:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan olyasmi, amit latni kene.

Hogy nez ki egy futoszaras ora, milyen gyakorlatokat csinaltok?

Elengedetten mozog a lo?

2016. jan. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nem feszited be a derekadat akkor ellazul...ennyire csak tudod koordinálni
2016. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobb helyeken a helyes ules elsajatitasat mindig voltizshevederben (alatta lopokroc+alatet vagy voltizsalatet, az elso nem tudom honnan szedte hogy szoren) kezdik. Ha nalatok nem igy van, kerdezz ra, biztos megengedik. Nyeregben ulni meg akkor lehet megtanulni, ha mar voltizsban megy, az nem magatol jon. A lazasagra csakis sok gyakorlas es az edzo folyamatos ulesjavito gyakorlatai utan lehet csak raerezni, eroltetni nem lehet. Legyel turelmes, elobb vagy utobb biztos sikerul! :)
2016. jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy vagyok, "aki szintén ilyen problémákkal küzdött" és részben küzd. Ettől egy csapásra nem lehet megszabadulni, hanem idővel, sok gyakorlással, az oktató sok-sok figyelmeztetése után egyszer csak észre fogod venni, hogy már könnyedén megy, ami korábban csak görcsösen sikerült. Addig meg arra kell tudatosan törekedni, hogy "ne akard annyira" ezt a lovaglás dolgot tökéletesen csinálni.


Felkészülésként szerintem nem a nyújtás a legmegfelelőbb (bár ártani nem árt, sőt...), mivel ez a görcsösség, és feszülés nem az izmok bemelegítetlenségének, rugalmatlanságának a következménye, hanem lelki természetű feszültség (van, akinek a félelem miatt, vagy a megfelelnivágyásból adódóan stb).


Nekem az oktatóm a nyugodt, mély levegővételre viszont rendszeresen fel szokta hívni a figyelmemet (logikus, hisz aki feszült, az épp ellenkezőleg: rövideket lélegzik, vagy egészen visszafojtja a lélegzetét).

2016. jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!:) igen azóta olvasgattam és hát igen figyelni fogok arra, hogy próbáljak meg nagyokat lélegezni, nem pedig kapkodni a levegőt. Vannak lelki problémáim is bőven ami miatt társaságban eléggé visszahúzódó vagyok és lehet emiatt is :s mindegy remélem megoldódik
2016. jan. 27. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!