Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyenek velem?

Miért ilyenek velem?

Figyelt kérdés

Van egy hét éves, magyar félvér heréltem. Imádom, a legjobb fej ló a világon, semmiét le nem cserélném. Most új iskolába kerültem, ahol több lovas is van az osztályomban. Eleinte azt hittem, jól megleszünk, de mikor megtudták, hogy nincs REVem sem, és a lovam sem "soknullás" árú, szinte ki lettem átkozva, mondván, hogy ez ciki, és egy normális lovasnak legalább egy REV-je van.

Én sosem éreztem azt, hogy ciki az, hogy nullás lovam van, vagy hogy nem versenyzek - és nem is szeretnék, az igazat megvallva. Szerencsre, ahol tartom a lovamat, nagyon jó közösség van, de mennyire általános, hogy a lovasok ilyenek? Hogyan kéne őket "elhallgattatni"? Esetleg Nekik lenne igazuk? Nagyon bogarat ültettek a fülembe :/

Köszönöm a válaszokat.


2016. febr. 1. 16:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
90%
"Ha valakinek írigyei vannak, akkor az illető valamit alighanem jól csinál." Légy rá büszke. :)
2016. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%
Utolsó előtti: tisztelet? A lovazás nem arról szól, hogy az embert kell tisztelni, csak mert ekkorát tud ugrani alatta a ló, akit más megtanított távolságot számolni. A lovazás eredetileg a ló iránti alázatról, szeretetről, megbecsülésről, tiszteletről szól. Hogy észre tud venni, ha valami baja van, akár fizikailag, akár lelkileg, vagy ha csak egy rossz napja van. Erre nem képesek az olyanok, akik csak a sporteszközt és nem egy érző élőlényt látnak bennük. Hamarabb megemelem a kalapom olyan ember előtt, aki ugyan minden drága marhaságot megvesz, de ugyanakkor gondoskodik arról, hogy a huszonéves régi lovának jó nyugdíjas évei legyenek, mint aki addig nyüstöl egy lovat, amíg az a lábait meg tudja emelni, és nem látja a határokat. És igen, aki csak a papíron látható eredményeket hajszolja, az utóbbi kategóriába esik. Nem elhallgattatni kell az ilyeneket, hanem lehetőség szerint jó messzire elkerülni. Ha ők így érzik jól magukat, lelkük rajta, biztos ez is egy élet, én nem ítélem el őket, csak nem szeretek velük egy légtérben lenni.
2016. febr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne törődj velük, szeresd nagyon a lovadat és ez a lényeg. Le teheted a REVet, ha úgy gondolod attól jobban éreznéd magad, de igazából nem valami nagy cucc egy REV. Amúgy meg lovazz sokat, tanulj sokat a lovakról és ha tényleg ezt szereted csinálni és kitartó vagy a lovad mellett, hidd el, hogy nem sokára ezerszer le fogod körözni, a lovukra ráunt díszmajmokat, akiknek amint "fontosabb" (pasik, bulik stb.) dolguk akad, már rögtön nem lesz fontos a lovazás...
2016. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
90%

Az emberek sajátossága, hogy ha valaki bekerül közéjük megpróbálják kivetni. Ilyen a társadalom, mindig félnek az újtól. Kifogásokat keresnek, hogy cinkezhessenek, ettől ők "összetartóbbnak" tűnnek, de, és ez nagyon fontos, minden csoda 3 napig tart.

Mosolyogj, köszönd meg, hogy elmondták, milyen jó neki, hogy van és mond, hogy neked jó így. El fog múlni, be fognak fogadni, amint meglátod a bomlott közösségeket és nem voksolsz le elsőre sehol. Ez hierarchia, nem a lovadról és rólad szól. Beilleszkedésről, fokokról. Mindig lesznek, akik veszett jók, de ki fog alakulni, hogy kik a te "súlycsoportod". Éld túl az elejét, ami nem lesz könnyű és rövid sem. Ne törj meg, nem kell senkinek megfelelni csak és kizárólag saját magadnak. Neked jó így? Kinek lovagolsz? Magadnak, nemde? Nem kell besimulni erőltetve, be fogsz magadtól is. Tarts ki!

2016. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
nekem sincs lovam, sőt két darab hörcsögöm van... és bárkinek akinek elmondom milyen egyszerű állatom van kinevetnek... hogy miért nem kutya, macsaka vagy valami értelmes állat. azért mert még nincsen rá időm és pénzem sem... akkor meg minek kínozzam őket. Persze ez teljesen más tészta mint a Tiéd.. inkább barátkozz olyanokkal akiknek nincsen lova :) hívd el magadhoz és mutassad be milyen jó egy lónak a barátsága :) nem kell, hogy azért mert nekik lovuk van már Neked is oda kell tartoznod.
2016. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
11%

Sajnos ez nem működik... Tudom, hogy fellengzős, de a lovaglás egy életforma. Nem a szobában űződ, mész fagyban, meg kánikulában, órákat töltesz a hóban, széjjel fagysz, lovat pucolsz, büdös leszel, koszos, lószagú, vizes. Aki nem lovas és nem szenvedélye nem élvezi, neki macera, hideg és meleg, meg bah és tudod ki fog ülni a pálya szélén 1-1,5 órát, hogy odafagyjak... Tudom, én most kaptam meg...

Egy nem lovassal nem tudod megbeszélni, hogy: ú láttad ma milyen jól ment? Láttad, hogy nem sodródót és azt a távolságot, amit lovagoltam, na az nem semmi... blablabla.

Ráadásul terepre sem fog veled kimenni:(

A lovaglás és még milliónyi sport úgy megy jól, ha a társaságod megvan hozzá, kivételes esetben magányos sport, de akkor nem loviban vagy, otthon a keretben tartod a jószágot, akkor működik ez... amúgy sajnos nem. Kellenek a lovas társak, ez van.

2016. febr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért "ilyenek" veled, mert nem telik többre szegényeknek . Oda se neki : egyiken be , másikon ki....oszt jóvan!
2016. febr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
12: neked valami gond van a szövegértelmezéseddel. Minden embernek és élőlények megadjuk a tiszteletet, vagy nálatok ez nem így működik?
2016. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!