Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindig várom a lovaglást, de...

Mindig várom a lovaglást, de sose jó. Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Mindig annyira várom a lovaglást, este nem tudok aludni, izgulok reggel, stb. De egyszerűen nincs sikerélményem a dologban. Egy új oktatónál vagyok már ősz kezdete óta, szeretem is meg minden, de egyszerűen azóta félek lóra ülni, nincs meg már egy lóban se meg a bizalmam. Azóta, mióta hozzá járok már kétszer estem, és mindkettő vágtában volt. Pont ma estem másodjára, és 3x ugrott meg alattam a ló a kocsik meg traktorok miatt, de ezeket hála Istennek kiültem.

A lényeg, hogy azelőtt nem őhozzá jártam, imádtam lovagolni, bíztam minden paciban, futószáraztam őket, vágtáztam a pályán. Most viszont félek, már előre felkészülök arra, mikor ugrik meg a ló. :(

Mit csináljak, hogy ne féljek többé? Mit csináljak, hogy jobban érezzem?


2015. okt. 29. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Mióta lovagolsz?
2015. okt. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez azért így elég súlyos. Nincsen másik lovarda a környéketeken, ahol próbálkozhatnál? Így nem csodálom, hogy félsz, én se lennék túl nyugodt a helyedben, pedig én is túl vagyok már egy pár esésen. Persze, hogy kellemetlen mindig azt lesni, hogy vajon mikor jön a traktor... egyáltalán nem értem, miért nem szoktatják hozzá a lovaikat, ha ilyen környéken oktatnak.
2015. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
26%
Ne félj a lótól mert azt megérzi és ha tudja hogy félsz akkor bármikor gondolhat egyet és ledob. Magabiztosan ülj fel a lóra és ha fogod erősen a kantárszárat akkor nem dobhat le. Próbálj meg uralkodni felette. Sok sikert
2015. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem ártana másik hely után nézned, mert az esés bár a lovaglás része, azt azért nem tartom ideálisnak, hogy a kezdő lovasnak azzal kell foglalkoznia, hogyan ülje ki a riadozó ló ugrálását ahelyett, hogy csak magára és az ülése javítására kelljen koncentrálnia.
2015. okt. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Engem is vágta közben dobott le utoljára a ló. Rettenetesen féltem sokáig vágta közben. Persze én úgy hoztam magam helyre, hogy arra a pályára többet be se tettem a lábam, mert a ló amit lovagolok ott mindig megugrik, bakol meg stb. és persze lassú vágtával kezdtem újra építeni a bizalmat ugyanazon a lovon egy másik pályán. Örömmel mondhatom, hogy már majdnem teljesen "gyógyultnak" tekintem magam, mert már csak ritkán kezdek el parázni.

De ha ott ahol lovagolsz nincs lehetőség:

lócserére

oktatócserére

karámban való lovaglásra

akkor azonnali lovarda és edző váltást ajánlok!

2015. okt. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!