Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovat válasszak?

Love Animal kérdése:

Milyen lovat válasszak?

Figyelt kérdés
Szeretnénk a családommal pár év múlva egy lovat venni.Egy családi ház kertjében tartanánk ezért olyan lóra gondoltam aminek kicsi az igénye nem kell istálló neki pl.Nekem a welsh póni tetszik mert kis lovat szeretnénk venni. Az "átlagos" méretű lovaktol kicsit tartok. Nem azért szeretnék kicsi lovat hogy elnyomjam vagy ilyesmi hanem hogy biztonsagban érezzem magam. A welsh póni az oktatóm szerint nagyon kicsi ahhoz hogylovagoljak rajta szerinte pár ev múlva kinonem és o a haflingit ajánlotta. Szerintem a haflingi elég nagy nektek mi a véleményetek milyen pacit ajanlanatok?

2016. febr. 8. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már most kicsi neked a welsh, néhány év múlva gondolod hogy elbír?


Biztonságban akkor fogod magad érezni a lovon, ha megtanulsz lovagolni, járj szorgalmasan a lovasiskolába.


Lovat nem lehet akárhol tartani, nézz utána, hogy milyen szabályozás érvényes a ti lakóterületetekre.


Kis igényű ló nem létezik. Vannak fajták, amelyek jobban tűrik a ridegtartást, de azokat télen nem szabad kikefélni, ha naponta takarítod a szőrét, akkor nem lesz rajta hőtartó réteg. Gondold végig kérlek, akarsz-e valóban egy ridegen tartott lovat (pónit) a maga borzasságával és a szőréből hulló porral, vagy inkább biztosítasz neki egy istállót (amiben ha csak egy szem ló lesz, akkor még temperálni is kell, egy ló nem tudja "kifűteni" magának). Egy fedett és három oldalról zárt helyre mindenképpen szükség lesz.


Végül: a lónál a költség nem a megvásárlása hanem a fenntartása. Az egyszeri szerszám, istálló, stb. költségen túl számolj körmölés, patkolás, állatorvos díjakkal is. A kertben lévő fű nem lesz elég táplálék neki (egyébként a kertnek a lótartással élből befellegzett), szükség lesz szénára, abrakra, nyalósóra és alomként szalmára. És a "végeredmény" helyén is gondolkodj el, nem kevés ganét termel a ló.

2016. febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Igazán meg nem gondoltam végig hiszen ez meg a jövő zenéje 3-4 ev múlva.Addig is járok lovagolni minden héten. Persze lenne neki kicsit melegebb hely ahol el lenne de bertartasba nem akarjuk adni mert arra tényleg nincs pénzünk. A haflingi tetszik de nehéz megbízható helyről vásárolni.
2016. febr. 8. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Hucul nem jöhet szóba? Akkora, mint a haflingi, de sokkal könnyebb beszerezni. Több színben létezik. Ha mégis nagy ló mellet döntenél, akkor jó szívvel ajánlom a nóniuszt is, igazi mindenes paci. :)
2016. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a Haflingit ajnlóm... Nekem is az van... Egyedül van (nincs másik lovunk) és nagyon jól elvan. Szereti a gyerekeket 😊 ismerek több Haflingit is (és tulajdonost is) és ók is dicsérik ...

Mi is nagycsaládban élunk (szuleimmel es ket fiatalabb tesommal) es nagyon szeretjuk...

Es igen meg a Hucul is jo lehet bár azok ugy tudom alacsonyabbak....


És nézz utána a Haflingi tulajdonságainka neten vagy könyvbe 😉 :D

2016. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3# vagyok.

Azt elfelejtettem mondani, hogy lovat nem szabad egyedül tartani, társas lény. Legalább egy shetlandi póni kell mellé, de ők szerencsére elég olcsók is. :)

2016. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!