Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lóval nehezebb a verseny,...

A lóval nehezebb a verseny, meg a betanitása betörése, mint a kutyával valo felkészülés?

Figyelt kérdés
2016. febr. 9. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Könyörgöm mond, hogy nincs lovad és nem is veszel. Attól, hogy van pénzed, nem kell neked venned. Maradj meg a kutyánál. Az legalább el tud szökni, ha mostohák a körülmények.

Élből baj, ha ilyet kell kérdezned és a betörést használod, mint idomító fogalmat.

2016. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%

Nem feltétlenül.

Lótól és lovastól is függ.

Mi most lovagoltuk/juk be a lovamat, iszonyú gyorsan haladunk, áprilisban már verseny , és még csak 20 napja ültem rajta először, de már ugrunk :)

2016. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Kocsit nehezebb vezetni, mint biciklizni?


A két állat két teljesen más idomítást igényel. Annyi a közös, hogy egyiket sem szabad büntetéssel tanítani.

2016. febr. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy lapon említendő a 2 állat.


Off. 20 nap után már ugrotok vele? Az is marha nagy belovaglás lehet.

2016. febr. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem egészen értem a párhuzamot a két állat között.

Mégis hogyan gondolod, ha a lóval nem boldogulsz, akkor a kutyát fogod felnyergelni, aztán, gyi te bodri?...:)

2016. febr. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Én gyereket sem javaslok. Azt a legnehezebb betörni.
2016. febr. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
11%
Erről a kutyán lovagló goblinok jutottak az eszembe...
2016. febr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

Nyilván kutyás az illető és elméleti a kérdés szóval nem értem ezeket a válaszokat...


Annyiban azonos a kettő, hogy nagyban múlik a dolog a következetességen, viszont míg a kutyát elsősorban pozitív megerősítéssel, addig a lovat emellett nagyrészt pozitív büntetéssel is tanítjuk, vagyis a nem kívánt viselkedéshez társítunk egy negatív élményt és így vezetjük rá a lovat arra, amit el szeretnénk érni.


Az, hogy konkrétan mi mennyire nehéz, az leginkább az adott ló/kutya-lovas/gazdi pároson múlik. Minden állat máshogy reagál, minden ember kicsit más, én viszont úgy gondolom, hogy egy kutyával alapvetően könnyebb, mivel náluk sokkal erősebb a megfelelési vágy, az, hogy dolgozzanak a jutalomért, mint amennyire a lovakban az, hogy elkerüljék a kellemetlen ingert. Általában. És épp ezért alkalmazok egyre több és több pozitív megerősítést a lovamnál, így könnyebb. De a ló mégsem kutya, ritkán tipródik a karámajtóban és hozza a kantárját, hogy menjünk végre lovagolni. :)

2016. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A lovat nem betörjük, hanem megszelídítjük, belovagoljuk!!!!!
2016. nov. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!