Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek? (lovak)

Miért félek? (lovak)

Figyelt kérdés

6 éven keresztül lovagoltam. Aztán úgy alakult a helyzet, nem volt alkalmam lovon ülni jó pár éven keresztül(főiskola,költözés stb), de a lovak imádata megmaradt.

Most újra van lehetőségem,hogy újra lovagoljak,de egyszerűen rettegek. Sosem estem különösképpen nagyot, nem történt velem olyan baleset, ami miatt kialakulhatott volna ez a félelmem. Tanítottam gyerekeket, fiatal lovakat lovagoltam be, egy hajszálnyi félelem nem volt bennem soha, semmilyen helyzetben.

Imádom a lovakat, szeretek velük bíbelődni, a tudásom is megvan hozzá, de amikor már elkezdek nyergelni érzem, hogy a gyomrom görcsben van. Lóra szállás előtt már árgus szemmel figyelem a lovat. Vajon tele van? Vajon fog bakolni? És vajon ha bakol akkor le fogok esni? Ezekkel a gondolatokkal totál kicsinálom magam.

Felszállás után, ha eltelik párperc újra a magabiztos önmagam vagyok.

Azt hittem pár alkalom után ez az idióta félelem elmúlik, de teljesen mindegy mennyi sikerélményem van, újra és újra rettegek lóra szállás előtt.

Rettentően zavar, az pedig még jobban, hogy nem találok rá logikus magyarázatot.

Ahol most lovagolok teljesen hülyének néznek. Jogosan.

Valakinek esetleg voltak-e hasonló érzései? Vagy valami jó tanács, hogy mégis mit kezdjek magammal?


2010. márc. 30. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerintem zongorázd végig az agyadon hogy miért is félsz te valójában ha nem is történt veled semmi olyan eset amitől rossz élmény maradt volna.

a legjobb tanács: bízz önmagadban.

vagy esetleg ha úgy érzed nem ülsz olyan biztosan kérd meg az edződet hogy pár alkalommal futószárazzatok, kengyel nélkül, hátrarakott kezekkel. Hidd el így nő az önbizalmad és még biztosabban fogsz ülni a nyeregben :)

2010. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Zongorázom, zongorázom, de nem jövök rá. :)

Egyébként éppen most indulok, úgyhogy kipróbálom ezt a kengyel nélküli, hátratett kezes dolgot.

Köszi:)

2010. márc. 30. 17:55
 3/14 anonim ***** válasza:
szivesen, sok sikert :)
2010. márc. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is futószár, illetve kengyel nélküli lovaglás lehet a megoldás. Visszaszerezheted a régi ülésbiztonságodat.
2010. márc. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Öregszel :) Na nem úgy. de mikor kicsi voltam, mondjuk egyetem előtt, én is sokkal vakmerőbb voltam. eszembe se jutott h bármi lehet. Gondolkodás nélkül ültem rá belovagoltalan csődörre szőrén...Lehet h ma is megcsinálnám, max gondolkodnék előtte. A kicsiknek kisebb/nincs félelemérzetük.

Mostanában (21 éves vagyok) bennem is lejátszódik néha hasonló. Én is felülök, de előtte végiggondolom, h mi lesz ha esek. Sztem ha egy darabig teljesen megbízható (jó-jó, tudom h ilyen nincs...de akkor csak nagyon megbízható legyen) lovon lovagolsz, akkor lehet h elmúlik.

2010. márc. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam tegnap ezt a kengyel és szár nélküli dolgot. Az az igazság,hogy simán ment. Ülésbiztonságom úgy tűnik nem tűnt el nyomtalanul.

Egyébként utolsó ez nekem is eszembe jutott,hogy lehet öregszem, és féltem magam?

Mondjuk én "már" 26 vagyok, úgyhogy lehet hogy nem alaptalan a félelmem?:)

Ebben talán az az igazság, hogy régen a minek nekem kobak életérzéssel, felelőtlenül bármilyen lóra bármikor felültem.

Mostanra már beszereztem egy kobakot, és erősen szemezek a gerincvédővel is :)

2010. márc. 31. 11:13
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a paciban, amin ülsz nem bízol meg eléggé? Lovagoltad őt korábban? Vérmérsékletre milyen?

Nálam ezaz érzés egy időben az öreg nóniusz-arab keverék (mindkét fajtából a legrosszabb tulajdonságokat örökölve) kancánk lovaglása előtt tört fel... sajnos ő hajlamos volt izgalmas dolgokra és emiatt mindig remegő lábakkal ültem fel rá, hogy na most épp mit talál ki :) Aztán előbb-utóbb visszajött a bátorság :) Szóvalkitartás, ne add fel :)))

2010. ápr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy mivel most kezdtem el újra lovagolni, direkt úgy szerettem volna, hogy ne mindig ugyanarra a lóra üljek fel,hanem mindig másikra. Tehát ne szokjak hozzá csak egyhez, majd idővel úgyis kialakul, melyikkel illünk egymáshoz.

Sajnos ez a félelem dolog, még egy póninál is előjön belőlem. :)

De rajta vagyok az ügyön, bár egyenlőre nincs sok javulás.

2010. ápr. 6. 18:35
 9/14 anonim ***** válasza:

A pónit nem kell feltétlen lenézni :) igenis tudnak durvább dolgokat is, mint egy nagyló.

Sztem segítene az, ha csak pár órát, de ugyan azon a megbízható lovon ülnél.

2010. ápr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy segít, ha lovaglás előtti nap, vagy amikor már tudod, mikor szeretnél legközelebb menni, megkéred az edződet, hogy lovagolják le előtted a lovat. Akkor nem kell attól félned, hogy tele lesz vagy bakolni fog.
2010. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!