Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 190-195 cm-el és 85-90 kg-val...

190-195 cm-el és 85-90 kg-val mekkora az a ló amit még kényelmesen lovagolhatnék?

Figyelt kérdés

2016. febr. 14. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Elsősorban nem a méret hanem a testalkat és a kondíció, valamint a te lovaglótudásod (ami gondolom nincs vagy nem sok van még) az, ami számít.


Egy 160-165 feletti, széles, erős, jó kondiban lévő lónak nem okozol problémát önmagában a súlyoddal.

2016. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De a 145-150cm-s quartereket is jól megtermett férfiak lovagolják 20kg-s felszereléssel naphosszat. Mondjuk ők olyanok, mint egy tank. Nem egy törékeny alkatok.
2016. febr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! tehát egy hucullal ne is próbálkozzak ? :D
2016. febr. 14. 22:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor jövök rendbontani, mert én már csak ilyen vagyok.

Nos, az én véleményem szerint, törekedj minél magasabb lóra, 165 kicsi neked. Azt is megmondom, hogy miért. Sejtem most fogsz lovagolni tanulni, egy kis lovon sokkal nehezebben lesz meg az egyensúlyod, olyan ez, mint egy bicaj. Ha kicsi, akkor tekerés közben a nyakadba csúszik a térded, kényelmetlen és nem tudsz hatékonyan haladni, a kormány is közel van és a lábad is leér.

A quartereket leginkább westernben lovagolják, és az egy nagyon más stílus, persze vannak kivételek, de lássuk be, hogy az izmos faruk leginkább a fordulékonyságukat segíti elő.

170 alatt szerinte ne agyalj lóban, egész egyszerűen nem lesz kényelmes, főleg nem az elején.

2016. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. febr. 15. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Öhm.. nem látom, hogy említette volna, hogy milyen stílusban lovagol, és/vagy óhajt lovagolni a továbbiakban, de mindazonáltal és továbbá logikus és könnyen belátható amit írsz. Ami még a magas lovak mellett szól, hogy a méretükből adódóan sokkal lomhábbak és kevésbé fordulékonyak, ez kezdő lovas esetén kifejezett előny. Pláne, ha mondjuk olyan vágtája van, mint egy hintaszék.
2016. febr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!