Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy-két pofon jól jönne neki?...

Egy-két pofon jól jönne neki? (Lépjek fel agresszívabban)

Figyelt kérdés

Van egy herélt lovam aki elég szemtelen szokott lenni pedig soha nem kap nasit. Múltkor szokása szerint elkezdett harapdálni amikor kikötöttem és pucoltam és mivel már a pálcát készen létbe állítottam ezért kapott egyet vele de ez neki nem volt elég hanem válaszul még rám is rugott egyet de szerencsére nem talált el...nemtudtam mit csináljak hirtelen mert ilyen durván még csak most kezdte el ezt csinálni...pedig egy normális szőrkefével simogattam a vállát

Mostanában már mindig ezt csinálja (megharap majd kap érte aztán rámrug) akkor megint kapott egyet de megintcsak rámrugott és így tovább én meg inkább hagytam az egészet mert nem akartam hogy még a végén el is találjon...

Szerintetek legközelebb mit csináljak vele?



2016. febr. 15. 17:06
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
32%
Jolteszi.
2016. febr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
22%
Üsd csak meg, remélem agyonrug :)
2016. febr. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm segítségeket mentek a zöldek!

;)

2016. febr. 15. 17:25
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Lehet, már reflex lett neki a harapás-pálca-rúgás hármas.


Próbáld ki egy darabig, hogy ha harap, akkor egyszerűen faképnél hagyod egy időre.

2016. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérj meg valakit, hogy segítsen. És mikor pucolod akkor odaáll a ló elé és mikor megpróbál megharapni eltereli a figyelmét valamivel (zacskócsörgetés, kötőfék megpiszkálása stb.) és ha nem kap oda (mivel másra figyel) akkor megdicsérgeted, hogy "Látod, megy ez így is!". Egy idő után meg fogja szokni, hogy ha nem harap az neki is jobb. Szerintem ezt nem biztos hogy kunyerálásból csinálja, lehet hogy mivel többször is kapott már a pálcával eleve ellenségesen áll hozzád, lehet azt szeretné, ha minél távolabb lenne tőled meg a munkától. Ha belegondolsz nem biztos, hogy erre a legmegfelelőbb válasz a még több "verés" lenne.
2016. febr. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris el kéne gondolkozni, hogy mi oka van rá...ugyanis a ló semmit nem csinál ok nélkül. Ha teszem azt fáj a háta, szája, nyaka, stb lovagláskor, gyomorfekélye van, akármije van, akkor csodálom, hogy már megkötésnél tiltakozik.
2016. febr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Most volt nala allatorvos es semmi baja a fakepnel hagyosat meg fogom probalni

Nem gondoltam hogy meg tobb veres kell ezert tettem fel a kerdest nem tudom hogy mennyire ertetted meg

2016. febr. 15. 21:34
 8/29 anonim ***** válasza:
39%
Nyalókával többre mész mint korbácssal.. de te tudod. Gondolom a gyereket is veréssel neveled, és a főnököd is csak szid a munkahelyeden, hiszen ettől dolgozol jobban.
2016. febr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
74%

A lószart. Nem jutalmazzuk, ha bunkó. Vannak lovak, amik egész egyszerűen hatalmi harcot vívnak, ahogy látom ő is teszi. Próbálgat.


Utolsó, ez egy jobb esetben 600 kilós állat, a gyerek is elkéri a pofont néha. És igen a munkahelyen is jár a lecseszés, ha 8 órából 6-ban trécselsz és kávézol. Akkor dicsérjenek meg?


Megharap, pofon! Én mondjuk gyorscsomóra kötném. Megharap, pofon, majd elkötöd és hátra léptetés, minimum 4-5 lépés. A fejedre van nőve. Szerintem vedd fel a kesztyűt. Ne pálcával verd, a pálca amúgy sem a büntetés eszköze alapvetően, hanem a kezed és a lábad segítője lovaglás során.

Drasztikus esetben kell elverni, de akkor ne kicsinyeskedj.

Nézd, most leszek szétpontozva, de.... ez egy ló, erősebb és nagyobb és erőszakosabb.

Köhöm... rádrúg, tedd te is ezt. Rúgj alá. Most oltsatok le bátran, de ebből komoly baleset lehet, le kell rendezni.

Az én kancám csinálta, hogy a hátsó lábát, amikor kértem fől, kikapál felém. Türelmes voltam egy hétig, akkor eltalált, türelmes voltam még két napig, majd első dühömbe alá rúgtam egyet, hogy anyád... Nos azóta semmi ilyen problémánk nincs.


Erőszakos és nem igazán érdekled. Egyszerűen rúgj alá, nem akkorát, hogy összeessen, de érezze meg.

Lehet lepontozni, de ha nem beteg és semmi sem zavarja, semmije nem fáj, amit meg lehet szüntetni, akkor egyszerűen szemét.

Igen, van, hogy a gyereket is pofán csapja az ember, mert azt hiszi 12 évesen ő szarta a világot.... Van olyan eset, amit nem lehet "megbeszélni", csak két maflással.

2016. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Igaza van az előzőnek, aki lepontozza nem látott még lovat csak tévében. Nagyon egyszerű az oka annak, hogy így viselkedik: nem tisztel. Ilyen egyszerű. Harapdál (ami önmagában egy rossz szokás) és ha szájbacsapod, akkor rádrúg, hogy állj már vissza mit képzelsz te magadról. Csakhogy ez nem kismacska, egyszer egy ilyenből rádrúg egy olyat, hogy valami törni fog. Van olyan ló amivel keménykezűen kell bánni, mert folyamatosan feszegeti a határokat és figyeli hogy kinél meddig mehet el büntetlenül. Azok után hogy a multkor otthagytad meg van róla győződve, hogy ő itt a góré. Ezzel még nem is lenne baj, ha neked nem okoz gondot, hogy ő a gazdád, csak mondom olyat tud rúgni meg harapni amiben nincs köszönet. Még nem is feltétlenül rossz szándékból, lehet csak játékból is odameszelni egy rendeset. Ezek a ménesben is rugdosódnak játékból, csak kicsit mások az erőviszonyok. Nem azt mondom, hogy verrd meg, de valahogy büntesd mert teljesen a fejedre nő.
2016. febr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!