Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ellenzik annyian hogy...

Miért ellenzik annyian hogy gyermeknek nem való a lótartás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kíváncsi lennék mint szülő, ki miért ellenzi ezt ennyire. Rengeteget olvasom itt a gyereknek lovat venni ellenző kommenteket.


Régen jómagam is lovagoltam, sőt a szüleim nekem is vettek fiatalon egy kislovat. (lovacska azóta már rég nem él, akkor hagytam abba a lovazást) Engem személy szerint megtanitott a felelősségtudatra, kötelezettségre, időbeosztásra és még sorolhatnám..... Szerintem mai világban ahogy így elnézem a gyerekeket, számítógép, csavargás , rossz társaságba való keveredés stbstb helyett mindegyiknek kellene valami felelősségtudatos hobbi. Sokkal több lenne akkor a normális gyermek, nem kallódnának el.



Az én lányom még csak 14 éves, de erősen gondolkozunk a férjemmel hogy lassan ideje egy saját lovat venni neki. Jó tanuló, és tudatosan arra neveljük hogy ne az elektromos kütyük legyen a "kikapcsolódása".


2016. febr. 26. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

"Miért ellenzik annyian hogy gyermeknek nem való a lótartás?" <- tulajdonképpen azt kérdezted, hogy miért értenek annyian egyet veled.


Egyébként nagyon szép, amit leírsz magadról, de annyira elképzelhetetlen, hogy van gyerek, aki nem olyan volt, mint Te, illetve sok szülő nem olyannak ismerte meg a gyerekét, amilyen Te voltál? Emellett sok más körülmény is különbözhetett attól, mint ami nálatok adott volt.

2016. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ha vidékies környezetben laknék, ahol van hely a lónak, akkor vennék neki, gondozza, ápolja stb.

De én most Bp.-en lakom, ahol még a kutya is olykor problémák forrása (nem belváros, de nem is peremkerület),

ha vennék, akkor heti netán többszöri rendszerességgel gondoskodnom kellene róla (azaz beültetni az autóba és vinni), azt egyszerűen nem tudom megtenni időben.

Van a dolognak anyagi vonzata is, nem biztos, hogy beleférne a költségvetésbe.

Azaz a válaszom: ellenzem is, meg nem is...

2016. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen,minden szülő más nevelési elven él. Én csak abból indulok ki hogy ahol a lányom lovagol és vannak lovas barátnői más szülők utálják ezt a hobbit, és legszívesebben nem is járatnák a gyereket lovagolni se. Nem tudom megérteni az ilyen embereket. tiltják a gyereket a jótól? És itt nem az a lényeg hogy lovagolni szeret, vagy úszni, focizni hanem hogy az értelmes dolgot megtiltják a gyerektől. Rengeteg szülő inkább mozizni meg ilyen jelentéktelen dolgokra szórja a pénzt.... meg hogy legyen tablet a gyereknek meg minden féle modern kütyü.
2016. febr. 26. 15:42
 4/18 anonim ***** válasza:

Na, témához értünk: ha nem ló, akkor tévé, tablet stb.


Neked ez a hobbid, másnak más. Van szülő, akit ez nem érdekel, de ugyanúgy felelősségre tudja tanítani a gyerekét más módon, pl. más állat tartásával. Ha így van vele, miért adja be kötelezően a derekát, ha a gyereket lovat szeretne?

2016. febr. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"És itt nem az a lényeg hogy lovagolni szeret, vagy úszni, focizni hanem hogy az értelmes dolgot megtiltják a gyerektől."


- De a kérdésedet mégsem így tetted fel.

2016. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az a probléma, hogy sokan úgy vetetnek a szüleikkel lovat, hogy fogalmuk sincs úgy általában a lóról, csak lovagol egy bizonyos ideje.

De ahhoz, hogy egymaga el tudjon látni egy lovat, ismerni kell a ló tesbeszédét, jelzéseit, ami több év lovakkal eltöltött idő alatt sajátítható el, pl egy lovardában stb.

Akkor még oké, ha a szülők, vagy valaki a környezetében tényleg ért hozzá, és ellátja tanácsokkal, de az, hogy nulla tapasztalattal veszünk egy lovat, mert már tud egydül vágtázni, aztán csodálkozik, ha a fejére nő a ló, az nem működik.

A másik pedig tényleg az, hogy egy ló rengeteg kiadással jár, nem mindenki tudja ezt finanszírozni.

2016. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Elsőkörben az irigység beszél az emberek nagyrészéből, de szerencsére nem az ő döntésük, hogy a te lányodnak lesz-e a lova.


Ha anyagilag megengedhetetitek magatoknak a bértartást - már amennyiben ti magatok nem értetek a lovakhoz és emiatt nem tarthatjátok otthon, egy 14 éves pedig egyszerűen képtelen még a döntéseinek a következményeit viselni, illetve van kellő anyagi tartalékotok baj esetére (ami nem baj, ha a 3-4-500 ezer Ft-ot eléri), akkor én nem látom akadályát. Kell találni egy olyan lovardát, aminek a vezetőjében megbíztok, általában szükség van még arra is, hogy órákat vegyen a friss lótulajdonos, mert a saját lóval előbb-tóbb úgyis problémák fognak felmerülni, hiszen csak ő fogja lovagolni. Szóval ha anyagilag vállalható a tartáson kívül felmerülő minden extra költség, akkor miért ne?

2016. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gyereknek a lovaglás kimerül abban, hogy felteszik a lóra, vezetik pár körön át, majd leveszik a lóról, és hazamegy.

Egy ismerősöm lovakat tart, sokan megsértődtek, mikor első körben takarítani kellett, ellátni a lovakat, és ha elvégezte a gyerek a munkát, akkor talán felülhetett. Nem sok olyan gyerek volt, aki elég kitartó volt, hogy lóra ülhessen. Persze mindegyiknek az volt az első mondata, hogy saját lovat akar.

2016. febr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem az irigységről van szó te sötétség. Ha megunja a gyerek kidobják a lovat mint rongyot. Tizenéves kölyköknek nincs felelősségtudatuk.


Nyugodtan vegyél a kölyködnek lovat ,csak akkor nem kell sírni utána h nyűg a ló mikor már szarik kimenni hozzá mert "hideg van"

2016. febr. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kölyködnek? 😂 Nem kutyákról beszélsz.
2016. febr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!