Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan vágjak bele?

Hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éve lovagolok, és az az álmom, hogy lovasoktató (és hörcsögtenyésztő, de az más tészta) legyek. Viszont szeretném letenni a lovas rajtengedélyvizsgát (lehetőleg a fogathajtót is, de az csak egy lehetetlen álom :( ) és nagyon sokat agyaltam, hogy hogyan is kell ebbe belevágni? Sajnos nem vagyunk túl gazdagok, de azért lovagolni tudok menni heti 2x, és már tudok, nem tökéletesen, de tudok vágtázni két ellentétlovon (egyik póni, ő ráadásul valamikor alig ugrik be, valamikor meg hisztizik, ha hozzáérek a csizmámmal, a másik ló pedig elég lusta, de már lovagoltam az oktatóm versenylovain is, valamelyik érzékeny szájú, valamelyik érzékeny hátú, szóval... de összesen eddig 18 lovon lovagoltam :D ) és már kezdünk komolyabb vágtás feladatokat csinálni, és az edzőm ugyan csak 19 éves (17 évesen kezdett el engem oktatni), de van 4 lova, a lovardában van egész nap, és elég nagy a tapasztalata... Na de akkor visszatérek a kérdéshez, hogy hogyan is vágjak bele?

2016. febr. 3. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Két jól kitömött zsebbel.
2016. febr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is kell egy normális edző, aki nem egy 19 éves gyerek, hanem olyan, akinek megvan az edzői vizsgája (nem csak segédedzői), és fizeti is évente a lovasszövetségnek az edzői díjat.

Ezen kívül meg kell tanulni lovagolni annyira, hogy ha ugrós rev-et akarsz, akkor egy pályán végig tudj menni, ha díjlovasat csinálsz, akkor pedig egy E8 programot tudj lovagolni.

Maga a vizsga nem olyan nagy pénz, talán még a zsebpénzedből is meg lehet oldani, de ha nem akkor egy kis nyári munkával tuti. A vizsga díja 7000 forint, a hozzá való tankönyv pedig 6000 forint körül van.

Aztán nyilván kell hozzá egy ló, de ez nem kell, hogy a sajátod legyen, valamint meg kell oldani a ló elszállítását a vizsga helyszínre.

További infót és időpontokat itt találsz: [link]

2016. febr. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mászd meg a ranglétrát,tanulj meg lovagolni és majd utána akarj belevágni. Nem kell már több kókler
2016. febr. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És milyen szakágban szeretnél REV-et? Ugró, díjlovas, távlovas? Mert ilyen irányban kell neked egy edző, a vizsgához magához egy lovasszövetségnél regisztrált edzőre lesz szükséged. Illetve ha ugróra készülsz, akkor nem elég csak vágtázgatni, hanem el kell kezdeni megtanulni ugrani, mert a vizsgán pályát kell lovagolnod.

Ahhoz, hogy vizsgázhass, tagja kell legyél egy olyan lovas sportegyesületnek, ami adott évre kifizette a licenszet a lovasszövetségnek, illetve ugye a vizsgadíjakat is ki kell fizetned.

2016. febr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Ezen kívül meg kell tanulni lovagolni annyira, hogy ha ugrós rev-et akarsz, akkor egy pályán végig tudj menni, ha díjlovasat csinálsz, akkor pedig egy E8 programot tudj lovagolni."

Valóban kb ez a követelmény, de tegyük hozzá, hogy ez azért igencsak alacsony. Ennél sokkal, de sokkal jobban kellene tudnia lovagolnia annak, aki oktatni szeretne.


Ami kell hozzá: jó lovastudás, magyarán végzett edzőhöz kell járnod és én javaslom hogy versenyezz is, illetve pénz ahhoz, hogy letedd a vizsgát. Utána meg gyomor, hogy elviseld a kezdő lovasokat meg a főnöködet és a tuad, hogy nem ebből fogsz meggazdagodni, enyhén szólva.

2016. febr. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves 5. válaszoló, a kérdező a rajtengedély vizsgát szeretné letenni, és nem edzőnek akar menni, szerintem itt valamit félre értettél :D
2016. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is jól értelmeztem a kérdést, mert láttam, hogy oktató akar lenni, de most úgy vettem le, hogy a REV a közelebbi cél, ezért is válaszoltam a REV-es részre.


Oktató ma már lehet bárki, menj el fizesd ki az OKJ költségét és kb kezedben a papír. Bemeneti feltételt nem kérnek (amit nem is értek, hogy miért nem), viszont lovagolni nem ott fogsz megtanulni.

2016. febr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt írja lovasoktató szeretne lenni.

Meg hogy letenni a rev-et.

Szerintem egyikhez sem árt, ha a rev-nél magasabb szinten lovagol. :)

Mondjuk hogy hogy jön ide a fogathajtás és az miért lehetetlen, nem is értem.

2016. febr. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Nem gyerek már, azt lehet róla hinni, hogy 25-30 éves, úgy néz ki, versenyez és igen szép eredményeket ér el, szóval maradok ennél az edzőnél (12. alkalommal már tudtam futószáron vágtázni, 4 alkalommal egyedül ügetni, szóval jól oktat :D ) + egy pónit, aki kis híján kezelhetetlen volt, utóidomított egy aranyos kis pónivá 1 év alatt+ az egyik tanítványa, aki egykorú velem (12 éves) már tud vállat be feladatot meg combra való engedtetést is, vagy mit... A többi választ köszönöm! :) (utolsó válaszoló: azért álom csak a fogathajtás, mert tudtommal egy fogat igen drága)
2016. febr. 12. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!