Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy hete kaptam egy lovat....

Egy hete kaptam egy lovat. Mit szerezzekbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Több mint egy hete kaptam egy lavat. A nagyon alap dolgok megvannak de mégis kéne egy kis felvilágosítás. :) Ithon tartom és van karámja meg kifutója is.

Április derekán fog megelleni. Leírnátok néhány fontos dolgot. ( a kiscsikóval is ).

A vállaszokat előre is köszönöm. :)



2016. márc. 1. 23:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Na figyeljetek! 17 éves vagyok. A barátom nál lakom mert elvesztettem a szüleim. Engem nem érdekel senkinek a ...... családja ! Nem vagyunk fideszesek lehet talán a te .... apád! Ki mondta, hogy egy ló van a háznál? Szerintem senki! Nehogy ti döncsétek el! Gondolkozzatok el mielőtt írtok valamit! Mert ezzel mások szívét bántjátok.
2016. márc. 3. 22:38
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Na persze pityukám :) 17 éves vagy, szülők nélkül élsz, nem ismered a helyesírást és még annyi eszed sincs hogy továbbtanulásra költsd a pénzt. Nem, te inkább otthon lovacskázol (bocs, a barátodnál). Ha meg valami kérdés merül fel, jössz a GYIK-ra nagyképűsködni. Amúgy ha nincsenek szüleid, akkor ki varázsolta oda neked azt a lovat? Csak mert tudtommal nem ingyen osztogatják és egy ló hosszútávú eltartásához fix jövedelemforrás szükséges.

"Engem nem érdekel senkinek a ...... családja !" Engem se különösebben...

"Mert ezzel mások szívét bántjátok." Őszintén? Inkább a te szívedet, mint azt a szerencsétlen vemhes lovat, akinek a gazdája nem tudja mire van még szüksége ahhoz hogy a barbie háza tökéletes legyen.

És ha már a döntések is szóba kerültek: abszolúte jogom van eldönteni hogy mi a véleményem és mit írok le. Ezt hívják szólásszabadságnak, hercegnő ;)

2016. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem értem. Azt, hogy mi mindenre van szüksége egy lónak, meg a tulajdonosnak a lótartáshoz, azt nem akkor kell megkérdezni, amikor már megvan a ló, hanem még előtte. Jóval előtte! Ez hogyhogy nem alap??

A másik: azt írod, nem csak egy ló van. Akkor hogy a bánatba nem tudod, hogy mi kell a lovadnak?!

Szerencsétlen állatok...

2016. márc. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%

Leírom:ápoláshoz: patakaparó

vakaró és egy kefe

DE EZEKET BE LEHET SZEREZNI SZETTBEN IS ÉS ÚGY ÉRDEMESEBB. Jól jönne gy láda is amikben ezeket tárolod.

Nyereg,kantár,nyeregalátét mert gondolom lovagolni is szeretnérek rajta. Nem muszáj: lábszárvédők,fáslik,pataharang ezek csak akkor kellenek ha a ló igényli.

Etetéshet:széna v lucerna,abrak,fángli,vödör amiben eteted ja és eggy itatós vödör. Elsősegély doboz azt nézz utána,h mik kellenek bele. A csikó ellésének előkészületeiről a neten utána olvashatsz.

2016. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok és én is 17 vagyok de nem hinném, hogy egy szinten lennénk. Egy jó kis nyelvtan óra jobban jött volna neked szerintem.
2016. márc. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Sssaszem ***** válasza:
47%
Lovas szakkönyvekből olvass, hogy mi kell a lónak mit kell vele csinálni, hogyan kell gondozni.
2018. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 sassszem ***** válasza:
Azóta hogy állsz a lótartással?
2018. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Sssaszem ***** válasza:
Kedves Kérdező! Élsz? Mi lett veled és a lovaddal?
2021. jan. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!