Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bogarak vannak a lovam fülében...

Bogarak vannak a lovam fülében, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Apró, kicsi bogarak vannak a lovam fülében és sebes is a füle belseje emiatt. Mivel kissé fülféltős ezért sokszor nem is tudom rendesen kitisztítani a fülét. Van olyan spray vagy kenőcs (akár házilagos is), ami a lónak nem árt de a bogarakat megöli és/vagy távol tartja? Esetleg fülvédő, légymaszk segítene?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 3. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Atka? Hívj állatorvost, azt máshogy ki nem irtod. Ha már benne van, hogy segítene a füles? Nem, nem. Semmilyen szer nincs, én macskára próbáltam mindent, ezek a kis dögök túlélők, arról nem is beszélve, hogy a füle a lónak nagyon érzékeny. Doki. Ennyit tehetsz :(
2016. ápr. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy repülnek-e? Ha igen, akkor ezek a nyomorult aprólegyek vagy muslicák, fújj bele egy kis légysprét (lovad utálni fog), és utána maszk, fülvédő. Ha nem, akkor viszont tényleg atka, és hívj dokit, ad rá valamit, mert ez nem csak fájdalmas, veszélyes is. Elfertőződik, kap egy belsőfül-gyulladást, aztán mit csinálsz egy lóval, aminek nincs egyensúlya ?!
2016. ápr. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Neostomosanos oldattal mosd ki. Meg érdemes lenne megmutatni állatorvosnak.
2016. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!