Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem megy?

Miért nem megy?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja kezdtem el vágtázni, de vmi miatt még 1 hónap után se találom meg a ritmust a lovon, nem tudok a lóval együtt mozogni /akivel pedig együtt lovagolok, egyszerre kezdtük a lovaglást, és ő a 2. vágtánál már elengedték szabadon és megy is neki a hullámzás a lovon, és egy évvel fiatalabb nálam/ és nem értem, hogy kell együtt mozogni, hullámzani a lóval, mit csináljak, hogy hullámozzak?

2016. ápr. 18. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj ki a Balatonra !


vagy kövesd a csípőddel,laza derékkal,leengedett zárt alsó lábszárral ,egyenes vállakkal ülj. Ha merev a derék akkor nem hullámzik ,akkor aszály

2016. ápr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is a csípő lazaságára gyanakszom, hogy az nincs.

De ezt így, hogy nem látjuk.. nagyon nehéz megmondani.

2016. ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen merev a csípőm, de hogy lazítsam el?
2016. ápr. 19. 15:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát először is yugodj meg! Ha izomból rágörcsölsz, és próbálsz együtt mozogni vele, az nem segít, sőt, attól feszülsz be a legjobban. Az ülőcsontocskáidra ülj, ne előrébb, és szépen lazán próbád tolni a lovat úgymond. Ha sehogy sem megy, nagyon soakt segítene, ha voltizs hevederre is fel tudnál ülni, ott sokkal jobban érezni a lovat és a mozgását, plusz van kapaszkodó, ami az eején hatalmas segítség lehet, mert biztonság-érzetet ad, amíg olyan egyensúlyod nem lesz, hogy el merd engedni mindkét kézzel.
2016. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon nagyon szépen köszönöm a következő hétfőn ki is próbálom amit mondtál! ;) Nem tudom hogy itt van-e voltizs, mert már hallottam róla és szeretném kipróbálni, de még nem ültettek fel rá :/
2016. ápr. 19. 20:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt a hullámzást nem úgy képzeld el, hogy erőltetve lököd a csípőd előre hátra... Inkább csak ülj le, lazán, jó mélyen a ló hátában, lábak mélyre leengedve, és ne erőlködj, hagyd, hogy a ló mozgasson. Ha csak ülsz mint egy rongybaba, meg fogod érezni a ló mozgását, hogy mikor kell előre és mikor hátra mennie a csípődnek, és az egész menni fog nagyon finoman érzésből.
2016. ápr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a megértő válaszokat, sokat segítettek ezzel!Még egyszer köszönöm szépen! :)
2016. ápr. 20. 14:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Úgy csinálj mintha hintáznál csak sokkal gyorsabban.csak nyisd szét a vállaidat éstold ki a hasad (iskola ülés)ami lényeges hogy a sarkad tartsd lenyomva mert kijön és gyorsabban fog menni meg akkor is gyorsabban fog menni ha előre hajolsz (elkezd rohanni)dőlj hátra.legyél bátor.hallgasd figyelmesen az oktatód és próbáld úgy csinálni.
2017. máj. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!