Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen lovas trükköket ismertek?

Milyen lovas trükköket ismertek?

Figyelt kérdés
Milyen lovas trükköket ismertek? Hogyan tudom a lovamnak megtanítani?
2010. ápr. 6. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Vágtában átugratás, akadály felett átugratás, lépésből vágta, eleje körüli fordulat, hátulja körüli fordulat stb. hogy hogyan kell megcsinálni, azt nem mondom el, hosszú lenne, nézz utána, a google a barátod :)
2010. ápr. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

itt sok érdekeset találhatsz ugratás, lovasiskola...stb.:

[link]

2010. ápr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Óvaintenélek attól, hogy mások tudását használd, mert az olyan menő... Hiába írjuk le, mit hogy kell, gyakorlaqtban teljesen más a dolog, és marhára nem úgy fog működni, mint ahogy elméletben. Ha idomítani akarsz, az alapoktól kell kezdened, ehhez vagy marhasok viselkedéssel foglalakozó anyagot olvasol, vagy találsz magadnak egy tanítót, de csak így durr bele a közepébe és tanuld a trükköt szerencsétlen ló nem fog működni!
2010. ápr. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl térdelés és ebből következően fektetés, spanyol lépés, ágaskodás (na ez az amit ne taníts meg a lovadnak). Sokaknak az is trükk, hogy a lovuk magától felmenjen a lószállítóba.

Tanításhoz sok sok türelem, idő és kialakított jutalmazási rendszer. Nem fog a lovad pl egyből feküdni, kis lépésenként tanítod, ha megcsinálja az épp aktuális feladatot eleinte jutalomfalattal, majd azt elhagyva csak simogatással dicséred meg. Rengeteg türelem kell és sok óra gyakorlás.

2010. ápr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ágaskodás, fektetés, állásból vágta, tollatásból vágta oldalazás, piaff lépés, (ugy h nem vok a hátán ugratni h elemelkedik mind a 4 lába a földtől) kb ennyi de már ősidők óta lovaglom
2010. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ja meg a meghajolás, de az a legkönyebb, meg a fektetés
2010. ápr. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt is leírnátok, hogy hogy kell megtanítani?
2010. ápr. 11. 21:29
 8/11 anonim ***** válasza:
elméletből nem megy :/ hidd el nekem, akárhányat sorolnék fel, gyakorlat kell hozzá, egy tapasztalt edző hogy tanítson téged és a lovat is. Sok idő és türelem kell hozzá. Én tudom, 6 éve foglalkozom komolyabban ugratással, magasiskolai díjlovaglással, és van ami még nekem sem úgí megy ahogy kéne (és a lovamnak sem)
2010. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a topikot, a vége felé van egy leányzó, aki sokat elért a lovánál edző nélkül. Sok sok türelem és idő kell hozzá.


[link]

2010. máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezek nem igazán trükkök.. lépésből vágta stb. ez nem trükk!! de 8 :).. amúgy vágtából leugrás szőrén meg még párat...
2010. júl. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!