Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglásnál nem bírom eléggé...

Lovaglásnál nem bírom eléggé lenyomni a sarkam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pár hónapja lovagolok (mostmár szabadon) És egy elég nagy problémám van...egyszerűen akár hogy próbálom, nem bírom rendesen lenyomni a sarkamat. Annak kéne a legmélyebben lévő pontnak lenni, de nekem a lábujjaim azok :( Én tényleg próbálom lenyomni rendesen a sarkam, de egyszerűen nem megy... Max lépésben tudom elérni hogy az legyen a legmélyebben, de aztán ügetéskor...tanügetésnél szinte azonnal belecsuszik TELJESEN a lábam, könnyűügetésnél meg ahogy emelkedek fel, egyszerűen jön felfelé a sarkam is. És nem tudok rgyszerűen mit tenni ellene. Nagyon idegesítő (és fáj is) hogy mindig teljesen bennvan a lábam a kengyelbe. Egyszer úgy frlcsúszott a BOKÁMRA a kengyel, hogy alig bírtuk kiszedni. De viszont eddig egy teljesen lapos talpu cipőben jártam, nem volt semmi sarka, meg nagyon csúszós a talpa (amúgy lehet hogy részben ezért csúszott bele mindig teljesen a lábam) de most vettünk egy lovaglócipőt (mert az edzőm mondta hogy sürgősen váltsak lábbelit) szóval majd meglátjuk így...Szerintetek mi lehet a probléma, mit tehetnék? Bocsi hogy nagyon hosszu lett, csak tudom hogy ez így veszéjes meg minden, és ezt már nem tűrhetem tovább, LE AKAROM NYOMNI A SARKAM, ezért kérem a segítségeteket.

2016. ápr. 27. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne rövidebb kengyelt csatolni,mégha kényelmetlen is de kialakítja a mély saroktartást,aztán ha kialakult lehet hosszabbat állítani.
2016. ápr. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk hogy eggyel kisebbre állítom, de úgy meg már túl kicsi, ráadásul úgy nehezebben megy a könnyűügetés.:/ Még így is közel vagyok a ,,széküléshez''. De azért köszi! :)
2016. ápr. 27. 21:36
 3/8 anonim ***** válasza:

Idővel menni fog. Ha lépésben most is sikerül, akkor majd könnyűügetésben is menni fog... csak most még túl sok mindenre kell figyelned. Lassan egyre több minden automatizmussá válik (szármérték, vállak helyzete stb.), s akkor majd tudsz figyelni a sarkadra, aztán már arra sem kell figyelned, hanem észrevétlenül is jó helyen lesz.

Egyébként nem kell "lenyomni" a sarkad úgy, hogy bármi feszülés legyen benned, hanem le kell "engedni". De ez is idővel, néhány hét, hónap alatt jön.

2016. ápr. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is a rövidebb kengyelt mondanám első ízben, mert elmondás alapján a mostani hosszú. Nem baj, ha nem megy a röviddel mindne úgy, ahogy szeretnéd, azt meg kell szokni, ez 1-2 alkalom, és utána jó lesz az.

Másik dolog, nem kell görcsösen nyomni lefelé, ha amúgy teljesen helyes az ülésed, a sarkad magától kerül oda, ahova kell neki. Sokkal fontosabb, hogy a térded fix legyen, ha odateszek egy vékony papírlapot, az nem eshet le onnan az óra elejétől a végéig!

2016. ápr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezd egy edzőváltással. Én addig nem engednélek szabadon, míg nem tudod normálisan lenyomni a sarkad. Pont a balesetveszély miatt. Pl. Mi van ha megugrik a ló, Te kibillensz az egyensúlyodból, és nem akad ki a lábad akengyelből. Nincs aki megfogja a lovat. Aztán mehetsz a kórházba, vagy a temetőbe. Nem játék.
2016. ápr. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Sztem az lenne a legjobb ha egyszeruen lenyomnad a sarkad
2016. ápr. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szabina Bencsik válasza:
Csinálj bokaerősítő gyakorlatot! Spicc-pipa-spicc-pipa bármikor! Miközben tanulsz, olvasol, vagy egyszerűen ülsz vagy fekszel. Csináld pár hétig vagy pár hónapig és hidd el isszonyat nagy lesz a változás. Csak pár hónapja lovagolok, de nekem is ezt ajánlotta az oktatóm és tényleg bevált
2016. nov. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tudom régi a kérdésem, azóta már minden jól megy, épp hogy csak a lábujjaim bennvannak a kengyelben, a sarkam mélyen van minden jármódban. :)
2017. jan. 23. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!