Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Nem fogad szót

Mit tegyek? Nem fogad szót

Figyelt kérdés
A pónim nem akar szót fogadni ha a hátán ülök :( akármit csinálok nem fordul egyenesen az istállóba akar vissza menni. Oktatóm csak sohalyt nem mondja,hogy h lehetne megoldani a dolgot.(sztem valtok) azt mondta lovagoljam pálcás zablaval lovaglom de nem jobb. Lépésben lehet irányítani de ügetésben és vágtában nem. Terepen sem fogad szót. Oktatóm felült rá de azt mondta,h nem bírja lovagolni mert neki kicsi.Mit tegyek??? Lovagoltassam át?? EEdzőt leet valtok nyári szünetben.
2016. máj. 29. 19:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja futoron és kocsiba szóra dolgozik. És háton is de nm hafyja magát irányítani.
2016. máj. 29. 19:37
 2/16 A kérdező kommentje:
És az előző edző nem is tanított meg tanugetni csak vágtázni. Ja és úgy mondta h vegyük meg tőle a pónim,h nem is tudtam vágtázni. Mostmár meg nem venném főleg nem első lónak. Azt mondta,h könnyen kezelhető. Nálla "nem volt alkalmam kipróbálni" csak egyszer és akkor is rossz volt. De azt mondta az oktatóm h csak rosz napja van és sarlik. Hát ezt én elhittem,de ma már nem hinném :( de amúgy ügyes paci meg minden de ez az egy baja van. Feküdni,ülni megtanítottam hagyta
2016. máj. 29. 19:42
 3/16 A kérdező kommentje:
Bocsi,h nem írtam olvashatóan visszaolvastam ch. Szóval futószáron szóra dolgozik és kocsiban is meg háton is csak ott nem hagyja magát irányítani
2016. máj. 29. 19:45
 4/16 anonim ***** válasza:
Litániát lehetne írni az idomításról.. Ne engedd h kifelé nézzen az istálló felé,tedd ellenállításba ,foglald le feladatokkal ,ne járjon az agya.lószart se ér a zablacsere,nyilvánvalóan idomítással,összelovaglással folyamatos feladatokkal felépíthető lenne az edzés és megoldódna a probléma.
2016. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sokan azt mondják,h verjem el mert azt hiszi,h ő a főnök. Nem akarom bántani. Meg mondják azt is, h hívjak csikósokat és megnevelik,megülik. De nem tudom mit tegyek. Segitsetek !!! Kérlek. Tényleg meg kell nevelnem? Meg lehet nekik szót fogadna de nekem nem. Mert tudja,h én nem bantom azért ha rossz. Bár ha harap rá csapok a pofijára. 14/L
2016. máj. 29. 19:49
 6/16 anonim ***** válasza:

Tanulj meg lovagolni. A póni kitapasztalta a hiányosságaidat, és pontosan tudja, mikor mit tehet meg veled - kb. bárhol, bármikor, bármit. Menj el egy normális lovasiskolába képzett lovon a biztos ülést és az alapokat elsajátítani és utána, de csakis utána fogadj egy normális(!) edzőt magad és a pónid mellé.

Ezen a pónin nem fogsz megtanulni lovagolni, és ha ez így megy tovább, előbb-utóbb sérülés lesz a vége.

2016. máj. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha én nem tudok lovagolni akkor az oktatóim sem?? Ők sem bírtak vele. Bár azt nem tom h h lehet egy edző edző ha nem bír megülni egy lovat.
2016. máj. 31. 13:59
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és egy nagy lovat bírok irányítani meg megülni a dolgait,de pónin nem??
2016. máj. 31. 14:00
 9/16 anonim ***** válasza:
Attól, hogy oktatónak mondja magát, az nem azt jelenti, hogy tud is lovagolni..
2016. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Ja kislányom ha te "meg tudsz ülni" nagylovat és "irányítani", meg kicseszik a pónid az oktatóddal is (nemhogy veled), és neked már úgy érzed nem kell tovább tanulnod, akkor nincs több kérdésem. :) Sok sikert a pónidhoz.
2016. máj. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!