Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legkönnyebben tanitha...

Sanyi p kérdése:

Melyek a legkönnyebben tanithato kutyafajták amék szót is fogad. Egyben jo házörző is? Pulira gondoltam van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
A puli pont nem házőrző. De jó jelzőkutya.
2016. máj. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A puli terelőkutya, nem őrző...

Azt mondják, a legokosabb a dalmata.


Minden kutya tanítható, és egyén függő, mennyire könnyen. Pitem is mindent megtanult, és azóta is szót fogad (7 éves). Pedig a terrier vér dolgozik benne...

2016. máj. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%

A puli nagyon jó házőrző és nagyon okos is.

Szerintem jó választás.

Egyedül a bundájának gondozása lehet macerás.

2016. máj. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem puli mixem van, de inkább pulis. Valóban nem házőrző, de nagyon jó jelzőkutya, még nincs 1 éves, de már mindig jelez, ha jön valaki, viszont sosem bántana senkit!

Szerintem nagyon könnyen tanítható, nekünk egy-egy parancs/trükk megtanulása nagyjából 2 percbe telik, aztán pedig már csak ismételni kell.

Ebből viszont az következik, hogy az energiái kimeríthetetlenek, naponta 2 órás séta/futkározás a minimum, aztán játék a kertben, este tanulunk is, így csendesek az éjszakák.

Ha majd idősebb lesz, szeretnék vele agilityzni vagy frizbizni, mert ugrálni is szeret, és célzottan futni vinni, de szerintem az sem fárasztaná le:D

Az, hogy szót fogad-e attól függ, hogyan neveled, nekem első kutyám, de eddig "jól működik":D

2016. máj. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 elwera ***** válasza:
Nekem van egy havanese-puli keverék. Nagyon okos, lesi a parancsokat, játékos, bolondos. Ugat amikor hallja hogy jön valaki, de felőle ki lehet rabolni a házat, csak ugrálna a tolvaj körülött örömében.
2016. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ.Eddig egy kutyám volt egy foxterrier-kokerspaniel keverék,nagyon játékos kutya volt viszont elég nehezen kezelhető.Ezért szeretnék olyat ami könnyebben kezelhető.Tetszik nekem a puli,csak nem igen ismerem milyen tulajdonságu.
2016. máj. 3. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!