Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovagláshoz nem lehet csak...

Lovagláshoz nem lehet csak kötőféket használni, zabla nélkül?

Figyelt kérdés
Nem értek a lovakhoz, csak eszembe jutott ez a kérdés. Ha csak simán kötőfékkel (meg persze nyereggel) lovaglok, akkor nem annyira fog hallgatni az utasításaimra a ló? Szóval lehet , hogy nem fog fordulni meg ilyenek? Bocsi, ha hülye kérdés, nem értek a témához.
2016. jún. 18. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Lótól függ. A birkábbja, némi jóindulattal bírók nem fognak elvinni. Nyilván gyengébb a ráhatásod, ami egy hirtelen megugrok-kifutok a világból akciónál kínos lehet.
2016. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
61%

Tulajdonképpen négy fokozat van, sőt azon belül is több:


-zabla (ebből is többféle, feszítőzabla lánccal, élesebb, tompább verziók)

-zabla nélküli kantár

-kötőfék, és két vezetőszár, amit fogsz

-nyakmadzag


Szabadidomítók csak nyakmadzagot használnak, Tászler Melinda megnyert egy díjugrató versenyt nyakmadzaggal (youtube-on fent van).


Hogy mire van szükség, az a lótól és a lovastól függ. Kezdő lovasokat, és Te az lehetsz, zablás kantárral látnak el, mert "az a biztos". Zabla nélkülivel már "csökken a varázslat", de ha nő az összhang a ló és a lovas között, akkor, és csak akkor jobbak az eredmények zabla nélkül. De ehhez az is kell, hogy a ló ne akarjon elrohanni, pl. terepen kockázatosabb zabla nélküli kantárral menni, mert több az inger. És így tovább. Szóval én azt mondom, ha van egy lovad, és 100 órát dolgoztál rajta, hogy egyre finomabb szársegítségekre reagáljon, megpróbálhatod zabla nélkülivel. Úgy is mész 100 órát, és jöhet a kötőfék, majd a nyakmadzag. Ezeket a számokat csak kitaláltam, hogy érezd. Nem minden ló alkalmas rá, és a lovasok közül is csak az, aki nem kéthetente jár ki és felül egy iskolalóra zötyögni.


Én 2 év alatt eljutottam a láncos feszítőzablától a zabla nélküli kantárig. De ez feladatfüggő is, mert erősen sodródik a lovam, szóval pl. szlalomozni csak zablás kantárral tudunk.

2016. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Lehet használni,más kérdés ,hogy nem észszerű,és némely lónál teljesen hatástalan ,öngyilkosság. Agyas lovat kötőfékkel nem lehet megfogni .
2016. jún. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
A lovaglás alapesetben nem abban merül ki, hogy meg tudjuk-e fogni a lovat vagy sem. Minden lóval el lehet jutni oda, hogy ne kelljen rá kb semmi, viszont ilyenkor az ülésre, a szársegítségekre (a nyakon) nagyon érzékennyé kell tenni a lovat, továbbá elveszik a nüansz, csak nagyvonalakban fogsz tudni kommunikálni a lóval, millimétereket állítani nem.
2016. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Regota igy lovagolok.Ugyanolyan. csak perzse a lonak jobb erzes. Engem meg nem vitt el igy lo pedig nem egyen ultem igy
2016. nov. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!