Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetséges hogy menekül a lovam?

Stella25 kérdése:

Lehetséges hogy menekül a lovam?

Figyelt kérdés
Valaki mondott nekem pár napja valamit és elgondolkodtatott és erről szeretném megtudni a véleményeteket. A lovammal gyakran járunk terepre, de az út a lovardától az erdőig körülbelül 20 perc és a szántóföldek között visz végig. Nem is ez a probléma, de ez a 20 perces út egy valódi harc. Vissza akar fordulni, megugrik, hátrafarol, tegnap be is faroltunk a búzába, és attól kicsit meg is ijedtem, nehogy elessünk. De ahogy beérünk az erdőbe, ez abbamarad és ő is kicsit megnyugszik, viszont ha elkezdünk ügetni rohan, ugyanígy vágtában néha elkezd úgy vágtázni, hogy azt hiszem nem fogom tudni megfogni (általában kontoroll alatt van vágtában, nagyon szépen lehet rövidíteni vagy nyújtani), de néha elgurul a gyógyszere és az rendesen ijesztő)... mikor ezt elmeséltem valakinek, hogy az elején ilyen harc van és hogy vágta közben néha bekattan, azt mondta, hogy a terepre vezető úton visszafelé próbál menekülni, de az erdőben rájön hogy ennek nincs értelme, és akkor meg már előre menekül... ez lehetséges? Valamit rosszul csinálhatok, azért menekülne? Szoktunk kézen is sétálni, akkor semmi problémája nincsen.

2016. jún. 18. 14:48
 1/3 anonim válasza:

Van benne igazság, fél kint. Az enyém is hasonló volt, de csak akkor, ha egyedül voltam, de ő csak a megfordulást játszotta az első 20 percben, utána beletörődött, de nagyon ijedős volt végig mindentől (még most is az).


Két dolgot lehet csinálni, az egyik, hogy valaki megy előtted másik lóval, lehetőleg olyannal, akivel jóban van. Az enyém ilyenkor teljesen megnyugszik, és ha lezuhan egy utasszállító repülőgép, akkor se ugrik meg. De ahogy előremegyek, újra fél mindentől.


A másik, hogy addig jársz ki vele, amíg meg nem szokja, valójában én ezt is csinálom mellette, és már van eredménye, de hónapok alatt jön meg. És persze ha olyan útvonalra megyek, ahol még nem jártunk, újra pánikol.


Semmit nem csinálsz rosszul, fél, nem akart kint lenni és kész.

2016. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vagy csak egyszerűen szemes.Azzal nem sokat tudsz csinálni,sok ilyen ló van,bent szépen dolgozik,kint meg mindentől megugrik,mindent néz. Nem feltétlen lovaglási hiba ,ilyen lóból tapasztalatom szerint 100 százalékosan nem lehet ezt kinevelni,amelyik szemes,az az is lesz mindig egy bizonyos fokig.Az a legjobb ha nem egyedül mész,hanem párban.
2016. jún. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A ló menekülő állat. Kimész vele a nagy semmibe és nincs hozzászoktatva persze, hogy nem érzi magát biztonságban és haza akar menni és ez természetes,főleg akkor ha otthon vannak társai is. Ahogy beérsz az erdőbe megnyugszik mert megváltozik a biztonságérzete.

A hazafele menetbe lenne egy tanácsom, ha van rá mód válassz egy másik útvonalat, hogy szokja meg az irányt, hogy nem arra van a hazaút és akkor idővel(függ a lótól) meg fog nyugodni.

-De mindenképp igazuk van az előttem válaszolóknak is, hogy a ló okos csak meg kell szoktatni dolgokra és akkor nincsenek ezek a problémák. :)


Sok sikert a továbbiakban!

2016. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!