Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha a derakammal "tolom" a...

Ha a derakammal "tolom" a lovat, az tényleg rosszat tesz a hátának? (többi lent)

Figyelt kérdés
Új edzőm lett, aki azt mondta, hogy ne a derekammal hajtsam a lovat, mert befeszíti a hátát (vagy valami ilyesmi), használjam helyette a csizmámat. Ez nekem furcsa volt, mert az előző oktatóm inkább a deréksegítséget kérte.

2016. jún. 24. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Hat nem tudom de nekem is azt mondtak az oktatoim hogy toljam a derekammal arrol nem mondtak semmit hogy ez jo vagy rossz a lonak
2016. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A 2 segítség (derék és csizma) együtt adja az előrehajtást. Gondolj csak arra amikor ügetésbe indítod lépésből. A merev megtartó derék inkább felvételre,lassításra bírja a lovat. Ha "megfeszíti" a hátát annak számos oka lehet,de ha derékkal meglököd,követed a mozgását ,attól nem fogja. Nem tudom milyen oktató az aki szerint nem kell a deréksegítség. Ott kell hagyni az ilyet
2016. jún. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagyon kellene tolni a lovat az üléssel, inkább csak követni a mozgását (ami a derék előretolását jelenti, de nem azt, hogy konkrétan tolod előre a lovat). Amikor ezt a mozgást megállítod, az már (fél)felvétel, de pl. álljból nem úgy indítjuk el a lovat, hogy derékkal elkezdjük "tolni". Csizmával (vádlival) és derékkal követjük.
2016. jún. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mondjuk megnéznék egy videót, mielőtt edző-váltást mondanék, mert van olyan, aki a derékkal tolást pattogással egészíti ki, és erre valóban válszolhat a ló befeszüléssel. Szóval látni kéne inkább.

De, ami viszont tény, hogy a testsúlysegítséget nem lehet felfüggeszteni, valahogyan mindig ülsz a lovon. A csizma és a szár viszont opcionális. Na ennek függvényében lehet tűnődni, melyik a legfontosabb.

2016. jún. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!