Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat akarok venni. Van aki...

Lovat akarok venni. Van aki jártas ebben?

Figyelt kérdés
Lovat akarok venni, de nem tudom magamná tartani, ezért lovardában lenne. Ha a lovardában tartom majd a SAJÁT LOVAM, akkor kell majd fizessek a lovaglásért? (Olyan emberek válaszát szeretném akik jártasak ebben)

2016. jún. 26. 16:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Van ahol kell fizetni a pályahasználatért. Nálunk pl nem kell, 60 ezer forint a bértartás, korlátlanul lehet használni a fedeles lovardát, karámot.
2016. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi. sokat segítettél. :)

És te jól lovagolsz?

Mert én kb haladó szinten vok és ha lesz lovam az oktató még kell tanítson? Vagy nem mert van lovam?

2016. jún. 26. 16:41
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az oktató akkor tanít, ha akarod...
2016. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem lovagolok, csak egy lovas panzióban dolgozom :) ha kéred, akkor tart órákat az edző, de ez is pénzbe kerül.
2016. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Nagyon sokat segít tényleg

:*

2016. jún. 26. 17:35
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A kérdéseidből ítélve te még nem állsz készen saját ló tartására. Az ilyen esetekből szokott kikerülni a számolhatatlanul sok elrontott ló, akikkel aztán szívnak azok, akik értenek hozzá, mert az olyanok, mint te, elrontják - tudtukon kívül -, aztán amikor nem működik már a ló, akkor lepasszoljátok, eladjátok, és veszitek a következőt... A ló érdekében, kérlek, ne vegyél lovat.
2016. jún. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szia

Kösz a nagyon kedves üzeneted

négy éves korom óta tudok olvasni. Azóta olvasok a lovakról. Elég meglátnom egy lovat és mindent el rudok róla mondnai. Fajtája, jellemzői, jegyei, stb. Évek óta tervezem a lóvásárlást. Imádom a lovakat. :)

Ha a lovam pl kólikás lenne és netán nem lehetne rajta segíteni, mellette maradnék a végsőkig. Vagy ha megsérülne és nem lehetne többet lovagolni, akkor kivinném a legelőre kötőfékkel és legeltetném.

Vagy ha nagyon öreg lenne nem adnám el vágóhídra, nem küldeném eutanáziára, hanem mellette lennék, amikor elpusztul!

Szóval az irigység miatt ne ítélj el ha nem ismersz.

:)

2016. jún. 28. 11:52
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Drága, virít a válaszaidból hogy nem állsz készen egy lóra.


Én 5 éves koromban tanultam meg olvasni, egy egész polcnyi szakirodalmam van lovakról.


Ha meglátok egy lovat, én is fel tudom sorolni a jegyeit, a fajtáját, és hogy az adott fajta honnan származik, mikor, és kinek a nevéhez köthető.

Ennek semmi köze ahhoz, hogy készen állsz-e.


Fejből el tudom sorolni a mérgező növényeket, a legtöbb lóbetegséget és tüneteit, alapvető lovas fogalmakat (félfelvétel, patanyom-figurák, ésatöbbi) mit kell tenni ha a ló bepánikol valamitől vagy esetleg le is esel.


Mégsem állok készen egy lóra, ezen kívül sajnos se pénzem, sem időm nincs rá, pedig hidd el, a fél karomat adnám egy lóért.

2016. jún. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Attól hogy nem tudom h kell e majd fizetni a lovaglásért nem halál

Irigy vagy mert ahogy mondtad neked nem lehet lovad

Ismerem az érzést ez volt velem is régen

2016. jún. 29. 21:07
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok irigy. Szeretnék lovat, de ismerve a jövőmet (továbbtanulás, szeretnék egyetemre járni) nem tudok bevállalni olyan élőlényt, aki sok éven keresztül társam marad (eldobni meg nem fogom)


Amúgy cuki vagy, téged idézve "nem ismersz" szóval köszönöm az ítélkezést.

2016. jún. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!