Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat akarok venni. Van aki...

Lovat akarok venni. Van aki jártas ebben?

Figyelt kérdés
Lovat akarok venni, de nem tudom magamná tartani, ezért lovardában lenne. Ha a lovardában tartom majd a SAJÁT LOVAM, akkor kell majd fizessek a lovaglásért? (Olyan emberek válaszát szeretném akik jártasak ebben)

2016. jún. 26. 16:33
1 2
 11/16 anonim válasza:
44%
Szia. Szerintem ne foglalkozz másokkal velem is sokáig ezt csinálták mások viszont most már jobban értem a lovakhoz mint a saját oktatóm vegyél lovat oktasd tanítsd légy vele jó.
2016. jún. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi

:)

2016. jún. 30. 13:37
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyet kell értenem az előttem szólókkal, neked még tényleg nem való egy ló tartása. Ezek, amiket felsoroltál mind a lovas alapműveltséghez tartoznak,ettől nem állsz rá készen. Nem azért írjuk neked ezeket, mert irigyek vagyunk, hanem mert veled ellentétben, nekünk van fogalmunk a dologról. Nagyon sokba kerül egy lónak a tartása, nem úgy nézel ki, mint aki ezt felfogta.

Válaszolva a kérdésedre, általában a bértartás árának kifizetése ellenében korlátlanul használhatod a lovardai létesítményeket, de edző KELL, nehogy elrontsd a lovat, ami megint plusz kiadás, alkalmanként kb. 3-4000.-. Ha kérdésed van, a kioktatás ellenére nyugodtan rámírhatsz, szívesen válaszolok, eléggé jártas vagyok a témában. :D

2016. júl. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Jó, oké felöllem oltogathatjátok egymást, de mindenki maga tudja, hogy készen áll-e egy lóra. Nem abból derül ki, amiket leír, ezt ő maga tudja, mivel ő ismeri magát és tudja, hogy készen áll-e vagy nem egy saját lóra.

Az edzővel kapcsolatban meg csak annyit, hogy ahány ló, annyi természet. Az edző is csak egy sima ember, csak van egy papírja, hogy ő elvégezte ezt meg ezt az iskolát és hiába edző, ugyanúgy eltudja rontani a lovat.

Én azt tanácsolnám a kérdezőnek, hogy amikor megveszi a lovát, először csak ismerkedjen vele pár napig, esetleg egy hétig. Ismerje ki a lovat, ne akarjon egyszerre lovagolni rajta. Neki is új lesz a környezet, az emberek, a szokások. Kérdező, én neked azt tanácsolom, hogy mikor megveszed a lovad, mindenképpen kérdezd meg az előző tulajdonost, hogy mitől fél, mire kell nála figyelni stb stb. Én a helyedben biztosan azt csinálnám, hogy pár napig csak ismerkedek vele, nem ülök rá. Tudom ez nagyon nehéz lesz, de szerintem megéri. Kimész vele a legelőre, megismered a szokásait, összeszoksz vele.


Bocsi, hogy ilyen hosszan irtam, de nekem ez a véleményem. Sok sikert az új lovaddal, sok szerencsét kívánok vele. :)

2016. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: köszi a normalis választ

Segítettél

:)

2016. júl. 10. 11:22
 16/16 anonim ***** válasza:
60%
Nincs mit! Akkor jó! :)
2016. júl. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!