Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 40 éves vagyok,4 hete kezdtem...

Vittorio001 kérdése:

40 éves vagyok,4 hete kezdtem el edzeni. Nem vagyok jártas a témában, nem testépítő akarok lenni, ezt leszögezem. Csak szeretném karban tartani magam és nem elveszíteni a meglévő izomzatomat . A súlyokkal állok hadilábon. Ezektől tudok e fejlődni?

Figyelt kérdés
Jelenleg még ennyivel végzem. Bicepsz koncentrált és kalapács : 12 kg Vállra oldalemelés:ezt nagyon keveslem, ezt csak 4.5 kilós súlyokkal tudom szabályosan végrehajtani. Lehúzás mellhez,40 kg. Mellgépen előrenyomás 40 kg. Tárogatás 2x10 kg egykezes súlyokkal. Tricepsz 7 kg. A lábra végzett gyakorlatok súlyai azt gondolom jók és sokkal nagyobbak, mert előtte 30 évig labdarúgó voltam, magasabb osztályban játszottam. A lábaim alapjában véve erősek. Kérem, hogy normális emberek válaszoljanak, és ne "agyhalottak". Nem akarok ezzel megbántani senkit. Szégyen, nem szégyen, de jelenleg ennyit tudok. Köszönöm!
2015. szept. 25. 10:51
 1/5 anonim válasza:
24%
És szűz vagy még?
2015. szept. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha sportoltál, akkor nyilván tisztában vagy a rendszeresség és fokozatosság elvével.


Pl. ha most csak 4,5 kg-mal tudsz oldalemelni szabályosan, akkor csináld azzal, de fokozatosan növeld a először az ismétlések számát, majd a súlyt (nyilván nagyobb súllyal kevesebbet tudsz csinálni).


Nem értem, mi a kérdés lényege...

2015. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem értem. Kérdező, én kevesebbel edzek bicepszre, és? Az a nekem való súly, annyit bírok, azzal fejlődöm (már ha rendszeresen csinálnám, még bele kell jönnöm). Tökmindegy, mások mennyivel edzednek, sőt, mennyivel kezdték anno. Saját magunkhoz kell méretezni a súlyt, nyilván. Sokat érek egy "rendes" súllyal, ha nem bírom végrehajtani a gyakorlatot... Ahogy a pici súly sem ér semmit, a számunkra megfelelő a nyerő.

Később majd erősödsz és emelheted a súlyokat. Azt hiszem, ez eléggé evidens... Nincs itt semmi baj.

2015. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy rohadt lényegtelen, hogy izolációs gyakorlatok mekkora súllyal mennek. P.csméregetésre a fekvenyomás, guggolás, elemelés való, de van egy titok: nem kell p.csöt méregetni. Szabályos legyen, erre figyelj!
2015. szept. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17 éves vagyok, járok három hete edzeni, üres rúddal kezdtem a fekvenyomást, az csak 20 kg. Most növelgettem, hetente 2,5 kilóval aztán, most 27,5 kilóval csinálom. Érdemes erre odafigyelni és néha emelni a súlyt. Alapgyakorlatokban 1-2 hetente szerintem egy 2,5 kilóval megnövelheted. Az izolációkat nem nagyon kell erőltetni, bár ugye azt sem árt növelni. Hozzáteszem, hogy én már edzek egy éve, csak saját súllyal kezdtem. Teremben üres rúddal kezdtem a dolgok nagy részét, tartom a fokozatosság elvét. Törekedj szabályosságra.
2015. szept. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!