Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam le a lovamat...

Hogy szoktassam le a lovamat arról, hogy karámban elengedéskor elugorjon, kitépje magát a kézből?

Figyelt kérdés
Eddig ahol tartottam mindig én vittem ki karámba, és mivel engem ismer meg bízik bennem, mindig megvárta hogy lecsatoljam a szárat, csak aztán ugrott el. De az új lovardában a lovászok viszik ki, de sokan már félnek kivinni, mert nem lehet bírni vele, kitépi magát kezükből, szárral a fején elugrik és még vissza is rúg rájuk. Nem rosszindulatból csinálja, csak nagyon örül a szabadságnak. Hogy lehetne erről leszoktatni? Olyan jó lenne, ha nem csak én tudnám elengedni, akkor minden nap kimehetne a többiekkel legelni... De amíg ilyen, érhető, hogy a lovászok nem szívesen viszik ki.

#Karam
2015. máj. 14. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy ördögi kör, ugyanis minél ritkábban megy ki, annál jobban örül, hogy kimehet. Amúgy is ez egy erős jelzés arra, hogy inkább kint szeretne lenni, töke kivan az istállóval, amit nem is csodálok, ha nem minden nap van karámozva...


Én azt tanácsolom, hogy mikor te viszed ki, ne engedd el rögtön, sőt, 1-2 percig még vezetgesd, álldogálj vele ott és csak aztán engedd el, mert most a karámba való belépést közvetlenül összeköti az elengedéssel, azonban ha ez nem rögtön történik, akkor nem fog ott toporzékolni a vezetőszáron.


Egyébként pedig találj ki valamit sürgősen, mert ez az állapot így tarthatatlan, hogy csak akkor van karámban, ha te kiteszed! A lovad fizikai és mentális egészsége a tét!

2015. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ahogy beérsz a karámba, fordulj meg vele. Kifelé úgyse lenne olyan sietős neki, úgy engedd el. De az se rossz ötlet, hogy előtte sétálj vele bent.


Amúgy sajna ez ismerős helyzet, nálunk egy szál karám van, 40 ló "osztozik" rajta, és egyiket se rakj ki senki, ha a gazdája nem teszi ki. Ellenben ha neked nincsenek fölös óráid, hogy ha úgy van, várj, mire felszabadul a karám, akkor ja - a ló kénytelen lesz a sötét bokszban időzni... :/ Nálunk mondjuk legelő sincs. Karám van, jártatógép, három pálya, ebből egyik fedeles, és kész. "Oldd meg."

2015. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sosem hagyom elugrani a lovat. Bemegyünk, aztán a kapunak fordítom, még simogatom kicsit és utána engedem el. Ha el akar rántani, akkor se engedd el, ha félsz, hogy nem bírod megfogni, akkor tegyél rá egy kantárt és úgy vidd ki.

Vagy esetleg a vezetőszárat átvezetheted még az orrán.

Sőt mi van, ha nincs bent éjszakára?

2015. máj. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor látod h berohanna,fordítsd le körre ,ha kell állítsd meg léptesd vissza hátra,10 szer is ha szükséges majd megtanulja. Cigányzablát csinálhatsz ha nagyon elhúz (orrán át a vezetőszárat)
2015. máj. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Nem ezt a választ akarod hallani, de azért leírom: keress egy másik lovardát! Nem lehet, hogy egy ló ne mehessen ki a karámba rendszeresen!

Aztán ha elvitted egy olyan helyre, ahol karámozhat naphosszat, akkor könnyen meg tudod tanítani neki, hogy ne rohanjon el. Vezesd ki párszor kantárral, hogy ne tudjon olyan könnyen elrohanni. Ha bevezetted a karámba, fordítsd a kapu felé, állj elé, símogasd meg, adhatsz neki egy falat répát vagy almát, vedd le a kantárt, kaphat még egy falat répát (ha látja, hogy a kezedben van, nem is akar elrohanni addig, amíg meg nem kapta),paskold meg és küldd el te. Három alkalom után nem lesz vele többé gond,főleg úgy, ha megszokja, hogy egész nap kinn lehet.

2015. máj. 15. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen azért sajnos nem 1-2 olyan lovarda van ahol abszolult nincs legeltetési lehetőség ... :/ De az tény és való hogy a lónak az a legjobb ami a természetes számára és nekik igen is az a természetes ha kint van a legelőn . Na meg ha sokat van a boxba egy idő után vehet fel rossz szokásokat is....Valahogy tényleg résen kéne lenned , hogy a te lovad minél többet legyen a legelőn, esetleg csak éjszakára hozzák be vagy mikor te ki mész hozzá.
2015. máj. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Türelemjáték. Végig kéne játszani vele, hogy ha kezd bepörögni, hogy ő megindul, vissza kell fordulni, menni vele egy kört, ha lenyugszik, újra. Tanulja meg tisztelni az embert. Ha előre lépsz, ne elsodorjon, álljon meg. Lovászra ugyan ez áll.


A másik, amiért le fognak pontozni, de én próbáltam egy lónál, és bevállt. Vittem magammal almát, még a karámba lépés előtt adtam neki egy falatot, aztán bementünk, levettem a kötőféket és oda adtam neki a maradékát.

Kétszer megcsináltam, utána simán kivittem.

2015. máj. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!