Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyereg tisztítás otthon? Így...

Nyereg tisztítás otthon? Így is lehet? Többi lent!

Figyelt kérdés

Az jutott eszembe, hogy ugye a nyeregszappanok is tartalnaznak glicerint, és vannak azok a sima glicerines (kéz) szappanok.


[link] -ez az egyik.


[link] - ez a másik.


Arra gondoltam, hogy egy vödör vízbe valameyikből belerakni egy picit és azzal ,,átmosni,, aztán ,,leöblíteni,,. Természetesen utána lekenem méhviasz bőrápolóval. ( bőr nyereg) Szerintetek, használhatom valamelyiket vagy inkább ne??



2016. júl. 4. 09:59
 1/5 A kérdező kommentje:

Ezekre gondoltam:

[link]

2016. júl. 4. 10:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt nem csak a glicerin a lényeg, egyszerűbb szerintem venni egy nyeregápoló szettet, mint macerázni egy kéztisztítóval, plusz méhviasszal.

Ezek a készítmények egyszerre táplálják és tisztítják célzottan a "nyeregbőrt".

Bár nem próbáltam, de biztosra veszem hogy a kéztisztítónak van olyan összetevője, ami nem tesz jót hosszí távon a bőrnek.

2016. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A méhviaszos bőr ápoló(m) kifejezetten nyeregre van. Vagy elég ha sima langyos vízzel és egy szivaccsal vagy ronggyal áttörlöm?
2016. júl. 5. 18:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze hogy elég, nem is tudok elképzelni olyat, hogy olyan szinten koszos legyen, hogy rendszeresen ilyen erős kéztisztítóval kelljen sikálni. Sőt, ha emlékeim nem csalnak, ezek ilyen dörzsölős kéztisztítók, mint mondjuk a bőrradír. Semmiképp nem kenném nyeregre.

Ha mindenáron nagygenerált akarsz csinálni, vegyél nyeregszappant, bár a port a nedves ruha is leviszi, utána meg mehet az ápoló. Én mondjuk legtöbbször csak ápolóval kenem, koszos nem szokott lenni, takarva is van.

2016. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget. :)
2016. júl. 6. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!