Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 13 éves ló öregnek számít?

13 éves ló öregnek számít?

Figyelt kérdés
Lovat szeretnék venni, ki is néztem magamnak egyet, 13 éves szürke magyar félvér kanca,belovagolt, bekocsizott.. A kérdésem pedig az lenne, hogy idősnek számít? Illetve, meddig lehetne lovagolni?

2016. júl. 5. 23:31
 1/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy gazdája elmondása szerint teljesen egészséges.
2016. júl. 5. 23:32
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Heló!


Attól is függ, miért veszed. Szeretnél kényelmesen lovagolni heti többször, gondját viselni...? Akkor még belefér.


Ha ennél többet szeretnél, mondjuk naponta lvoagolni több órát, ami alatt eléggé igénybe veszed az állatot, akkor vegyél fiatalabbat.

2016. júl. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
34%
Tényleg attól függ mire szeretnéd "használni". Egyébként érdemes vétel előtt megcsináltatni a lovon egy röntgent, megvizsgáltatni az állatorvossal. Az, hogy medddig lehet lovagolni az sokban függ a felépítésén ill. az egészségi állapotán természetesen. Van egy ismerősöm aki a 19 éves pónijával!! még simán versenyzett mert annyira jól bírta, hogy meg sem kottyant neki. Szerintem ha egészségügyileg rendben van a ló és tetszik akkor miért ne:)
2016. júl. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Bocsi elírtam :D Meddig*
2016. júl. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%

Miért ne bírna egy 13 éves ló napi szintű munkát? Fénykorában van. Az, hogy meddig bírja, viszont elég bizonyalan, hiszen az a munka mennyiségétől, minőségétől, a tartási körülményektől, a ó genetikájától, esetleges sérüléseitől, betegségeitől, valamint az előéletétől is függ. Van, ami 27 évesen még magasiskolai feladatokat csinál. A másik meg 16 évesen nyugdíjba megy.


Egyébként ha jól értem, ez egy első ló lenne, akitől inkább tanulni, hobbizni, közösen fejlődéni szeretnél. Erre egy ilyen korú ló tökéletesen alkalmas. Később, ha versenyezni szeretnél, ahhoz egy fiatalabb egyedet válassz, viszont első lónak ő tökéletes lehet számodra.

2016. júl. 6. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen a válaszokat, mennek a zöld kezjelek. Első lovam lenne, viszont már 2008-ban megtanultam lovagolni, aktivan 4-5evig lovagoltam lovasiskolakban... csak most kerültem pénzügyileg annyira stabillá, hogy el tudnám tartani. Szóval a tanulás rész igazából gyerkőc ismerőseimnek, keresztlanyomnak lenne jó, én elboldugolok nehezebb természetű lóval is. Használni pedig heti 2-3alkalommal tudnam.
2016. júl. 6. 01:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia


Akkor igazából az marad, hogy meddig. 20-22 éves korában "nyugdíjazni" szokták a lovakat. Ha te 10+ év fölött szeretnél lovagolni rajta, akkor érdemesebb lenne egy fiatalabb lovat választanod. Mondjuk egy 5-6 éveset.

Ha esetleg úgy jön, hogy nem tudod megtartani pár év múlva, el kel ladni, elköltöznél... szóval valami zavaró tényező, akkor azt a lovat el tudod majd adni, jobb eséyleid lesznek vele, mint egy hamarost 17-18 évessel.

SZóval jól gondold meg, mi lesz a kvöetkező 5-8 évben, mik a lehetőségek, és mi éri meg számodra a legjobban.

2016. júl. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a fiataloké a világ, 13 évesen a fénykorát éli. Ha teljesen egészséges, nincs semmilyen lábproblémája, miért ne?
2016. júl. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!