Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Emellé kell valamilyen lómüzli?

Emellé kell valamilyen lómüzli?

Figyelt kérdés

[link]

Azt mondta a pasi akitől vettem, hogy adni kell a lónak ezt a pelletet, és ehhez megy hozzá a táp. Viszont nekem másmilyen tápom nincs, de kell hozzá? Gondolkoztam valamilyen pelyhesített lómüzlin, vagy zabmentes tápon, de nem tudom melyik lenne jó. Tudnátok ajánlani valamilyet? 3 éves ló, ugrómunkát elkezdte, nem milliós versenytápok érdekelnének, csak valami kiegészítő a cukorrépa pellett mellé, ha egyáltalán kell!



2016. júl. 13. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A cukorrépa pellet jó dolog, de csak kiegészítő, néhány 10 dekát adsz csak belőle naponta, emellett abrakolnod is szükséges, ha a ló dolgozik. Ezt megoldhatod sima zab/árpa etetésével, vagy ezek kombinációjával, lehetőleg roppantva. Vagy vehetsz tápot, amiben nyilván többminden van, cserébe többe is kerül. Utolsó variáció, hogy a tápok legfőbb összetevőit külön veszed meg (zab, árpa, kukorica, lucerna, lenmag, stb) és magad állítod össze az igényeknek megfelelően.
2016. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én simán abrakot etetnék mellé, abból is árpát, mert nempörgeti úgy fel. Ha kicsit beszít a súlyából, akkor főzz neki lenmagot, és keverj bele egy kevés kukoricát, hogy biztosan meg is egye.
2016. júl. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Zabot, lucernát, szénát kap mellé. A pelyhesített lómüzli felpörgetné?
2016. júl. 14. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!