Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hasonló, mint a haflingi csak...

Hasonló, mint a haflingi csak nagyobba?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a haflingi kislovak, de az olyan ló ami 160 cm alatt van nekem ilyesztő :D

Szeretnék lovat venni és valami rá hasonlítót.



2016. júl. 17. 10:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Rá hasonlítót? Miben? Természetben vagy kinézetben? Természetre szerintem borzasztó egy teremtmények, persze nem akarok általánosítani, de olyanok mint amikkel én foglalkoztam nem kéne nagylóban, mert elpusztítaná a világot :D. Bár te szerintem egy kinézetre hasonló lovat szeretnél, olyat meg keresgessél fakót fehér sörénnyel.
2016. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Lovat szeretnél venni, de ami 160 alatt van az ijesztő?

Majd ha valóban veszel lovat, hamar rájössz, hogy nem az a lényeg, hogy 155 vagy 165 magas, meg hogy milyen színű.


Ezek a cob típusú lovak egyébként nemigen magasabbak 160-nál, de inkább a 150-hez vannak közel, ha a színe fontos, akkor meg sok sikert ahhoz, hogy találj olyat, ami 160 feletti és korban, képzettségben, temperamentumban, egészségben, árban megfelel.

2016. júl. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hogy itt az összes ember ekkora egy paraszt hát hihetetlen :D

Számít a cm, mert én a majdnem 180 cm-el nem lapítok ki egy 150 cm-es lovat :D

Van már lovunk, de szeretnék egy sajátot ami igen színben Tehat kulsoben hasonlít. Nem feltétlen ilyet szeretnék. Ez csak egy kérdés hogy van-e kinézetben hasonló fajta :D

Faszparasztok :'D

2016. júl. 18. 22:22
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Te tetted fel a kérdést értelmetlenül, nem mintha kiírtad volna, hogy kinézetben keresel hasonlót. Azt írtad, hogy félsz tőle, és nem azt, hogy túl magas vagy hozzá. És amúgy ijesztő nem ilyesztő.

De most hogy normálisan feltetted a kérdést elmondom, hogy kifejezetten nincs nagyló fajta ilyen színben, nem tudom, hogy gondoltad ezt.

Illetve köszönjük ezt a rendkívül primitív véleménykifejezést, már tudjuk milyen ember vagy, bár szerintem neked több ló nem kéne, ha ennyire tudatlan vagy.

2016. júl. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mert ennyi alapján igazán megtudtad állapítani milyen ember vagyok :D

Lehet nem jól tettem fel a kérdést, de meglehet kérdezni normálisan, hogy is értem ezt vagy mire is gondolok, ha valaki nem érti, de segíteni akar, mert tudtommal ez az oldal erről szól. És nem az a fontos, hogy miért nem jó nekem az amelyik 160 cm alatt van, hanem az, hogy annál magasabb legyen. Azért tettem fel a kérdést, mert segítségre volt szükségem, de ennek ellenére kioktató, lenéző választ kaptam. A helyesírásba bele kötés pedig a kedvencem. Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmem erre a hibára, de ezt sajnos csak akkor szokták alkalmazni (csak, hogy én is olyan jó ember ismerő legyek, mint te) a magadfajták amikor már csak azt keresik hol lehet belekötni a másikba.

Köszönöm, hogy részben válaszoltál is a kérdésemre. Valóban nem találtam olyan fajtát amelyik hasonlít rá, de szerencsére találtam rá színben hasonlító lovat.

És ha most hallgatnék rád és nem tartanánk több lovat, annak az lenne a következménye, hogy rengeteg ló akit már nem tudnak lovaglásra/munkára használni az a vágóhídra kerülne.

2016. júl. 20. 10:54
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Ajánlom a feketeerdei (schwarzwaldi) sárga elnevezésű fajtát. Nagyon hasonlít a haflingira (csak "mosott sörényű sárga" színben fordul elő ő is, bár az alap sárga színe sokszor sötétebb, mint a haflingié), de nagyobb nála. Az, hogy hidegvérű, ne tévesszen meg: rengetegen használják hobbilovaglásra. Éppúgy hegyvidéki ló, mint a haflingi, jó mozgású, biztos léptű. A haflingihoz hasonlóan ritka jó természetű. Mondjuk azt nem tudom, hogy Magyarországon van-e, valószínűleg nem könnyű beszerezni.
2016. júl. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Ja, és a nóri (noriker) lovak között is lehet találni a haflingihoz hasonlót.

Szóval igenis van a haflingira hasonlító nagyló fajta. Több is.

2016. júl. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

[link]

Na, erről beszéltem: ez a schwarzwaldi.

2016. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A schwarzwaldi nagyon gyönyörű!! Köszönöm szépen a tippet! :)
2016. júl. 21. 00:35
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
Magyar hidevérűből is van olxan szín amilyen a hafije :D ;)
2016. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!