Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Haflingi, Hucul, Fjord?

Haflingi, Hucul, Fjord?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a kérdésem lenne, hogy ezek a fajták természetre, kezelhetőségre miben különböznek egymástól , mert bár ugye mind kislovak a kinézetük picit más csak.. Nekem mindenképp egy nyugodt természetű hobbilóra lenne szükségem , túrázni ilyesmi.. és semmiképp nem szeretnék nagyobb lovat mivel én is elég alacsony vok 156 cm és 50 kg nő :) Haflingin ültem már, de az makacs volt, nem tudom h a többi egyed is hasonlóképp ilyen -e a fajtában? De a másik két lófajtához még nem volt szerencsém.. bár tudom egyed függvénye , de azért vmit csak rá lehet mondani egy fajtára...ami többségében igaz..:)
2016. márc. 1. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindhárom igen csak szívós fajta, a hafi és a hucul keményfejű makacs és ezt mondhatom általánosságban is. Ha kellően határozott vagy velük, akkor nagyon jó társak tudnak lenni. Fjorddal még nincs tapaszom.
2016. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a hucult ajánlanám. Fjordról nincsen nekem se tapasztalatom. Azért azt tudnod kell , hogy egyik se kényelmes sokszor makacsak , de kellő idomitással remek társ lehet. Több haflingin ültem már de szinte az összes makacs, irányíthatatlan, önfejű volt. Hucult itt Magyarországon jobban és olcsóbban be tudsz szerezni, szívós és igénytelen. Szerintem jobban be lehet idomítani mint a hafit.
2016. márc. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hucul! Igénytelen, viszonylag kicsi, zömök, szinte hihetetlenül kitartó, kiváló terep- és túraló. Viszont alapszintű lovastudás szükséges, idomítás nélkül ezek épp úgy nem mennek el, mint a többi.
2016. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Haflingi általában élénkebb, menősebb, mert a modern Haflingit próbálják sportosabbra alakítani. A Fjord és a Hucul általában nyugisabb, de ismertem nagyon tahó, rohanós Hucult, és nyugis Haflingit is.

A lényeg, hogy ne fajtát válassz. Lehet hogy találsz egy pici félvér lovat, ami jó természetű.

Ismerek olyat, akinek az Arab telivérje lett bombabiztos hobbiló, ez csodával határos, de ilyen is van.

2016. márc. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
mondjuk kényelmességet tekintve nekem bejött, én szerettem azt a hafit , csak mindig küzdeni kellett vele:)
2016. márc. 5. 18:16
 6/9 A kérdező kommentje:
viszont ha így áll a helyzet, akkor lehet megnézek egy két tenyészetet ahol esetleg több egyed van:)
2016. márc. 5. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én eddig 6 haflingin ültem egyik makacs volt de nem vészesen:) a többi kezes volt terepen és jó ugró lovak voltak:)

U.Í nem amiatt voltak nyugodtak mert öregek voltak 4-5 évesek meg két 7 éves

2016. júl. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk haflingink van es nagyon nyugodt. Mivel a legkissebb hidevérunek szamit. Nekem az uj fajta modern valtozata mar annyira nem is tetszik...
2016. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából mindegyik fajta nagyon jó túraló, de ez egyedfüggő. Haflingit azért nem ajánlanék, mert ma már nem nagyon találni olyan hafit, aki már nem a menősebb, sportosabb változat. A hucult azért ajánlanám, mert tényleg nagyon igénytelen ló.(Ezt ne úgy értsd, hogy most őt lehet éheztetni, akármi, csak nem kell olyan felszerelés, mint a nagy sportlovakhoz, pl szügyelő, ínvédő, bokavédő)A fjordok is jók, csak ez a fajta kissé csökönyös, de ez is inkább egyedfüggő. Szerintem hobbi és tereplóként Neked a HUCUL a legmegfelelőbb, de a fjord is, mert erős lábakon áll. (:
2016. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!