Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit kell foglalkozni egy...

Mennyit kell foglalkozni egy lóval?

Figyelt kérdés

Valaki tapasztalt lótartó letudná nekem írni, hogy 1héten mit és mennyi időt kell foglalkozni egy lóval?!


Előre is köszönöm! ^^



2016. aug. 3. 14:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy otthon vagy lovardában tartod. De igazából ha otthon tartó nagyon sokat, ha lovardában csak sokat.
2016. aug. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

NAPONTA! Egy ló nem egy hörcsög ezt mindig jegyezd meg ! Nem 'adunk néki két naponta vizet meg kajat azt elleszaz' tipusu állat nagyon inteligensek és érzékenyek. Igenylik minden egyes perc törődést . A lovat nem csak szeretni kell , Gondozni is !

Csak akkor válalkozh erre ha kitartó vagy , anyagilag is birod , nem arra kell hogy pár hetente ránezz akkor feldobod rá a gyereket azt jóvan...oké ?

2016. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Minden áldott nap. Az az ideális. Ha otthon van tartva, akkor problem solved, ha pedig bértartásban, akkor is illene kimenni hozzá minden nap. HA nem is felülni, de legalább annyira, hogy tömj az arcába egy kis répát. :)


Mit foglalkozni, ez megint a hely függvénye:

Bértartásban vagy földről vagy lóhátról dolgozol vele, vagy képzed, vagy csak gyakoroljátok amit addig tanultatok, vagy akár csak megsétáltatod, megszeretgeted témaáig terjed a paletta. Otthon ehhez még hozzájönnek azok a munkák amit helyetted megcsinálnak a lovikban: etetés, takarítás satöbbi.

2016. aug. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Most, hogy félre lett értve, nem gondoltam, hogy ló egy hörcsög... Napiszinten gondoltam hogy kb.mennyi idő míg trágyázok,stb... Azt meg, hogy egy héten mennyit kell foglalkozi vele(mondjuk ez félre érthető), ezzel azt akartam kérdezni, hogy egy héten hányszor kell trágyázni, mozgatni és, hogy ez kb. Mennyi ideig tart... Köszönöm a megértést!
2016. aug. 3. 18:33
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja, igen 2.válaszoló még annyit, hogy ezt az okoskodást itt hanyagolt, napi szinten eljárok barátnőm lovához, csak mások véleményére is kiváncsi vagyok.. (És ha ezzel is bajod van, nem tudok mit tenni, lapozz tovább, szia!)
2016. aug. 3. 18:39
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyébként itthon fogom tartani a lovat!
2016. aug. 3. 18:40
 7/17 Ealana válasza:
Szia. Célszerű naponta trágyázni ha istállóban tartod.De ha nem is cseréled ki a teljes almot akkor a nagyját leszeded és raksz valamennyi friss szalmát hetente egyszer meg mindent kiszedsz. Én az első megoldást tartom jobbnak ott csak naponta 10 perc melód van a másiknál meg egyszer de jóval több idő. A mozgatás az függ kortól, egészségi állapottól a munka intenzitásától. Ezt nem lehet általánosítani, de ha nics semmi egészségügyi problémája akkor minél többet annál jobb. Remélem tudtam segíteni :)
2016. aug. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Sajnos, ha itt kell az ilyet megkérdezni, akkor ne tarts lovat, főleg ne otthon... Nem tudom mennyi idős vagy. De a ló kb mintha a gyereked lenne.
2016. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

4. Válaszoló köszönöm! :)

5. Válaszoló, olvasd el FIGYELMESEN amit írtam, 14/L és hozzá teszem VANNAK SZÜLEIM AKIK TUDNAK SEGÍTENI! Köszi a megértést. Szia.

2016. aug. 4. 14:21
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem ellened szól, de ha beteg a lovad? A szüleid mennyire értenek hozzá? Neked mennyi tapasztalatod van?
2016. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!