Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ló való nekem?

BlackRabbit98 kérdése:

Milyen ló való nekem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy milyen ló való nekem (nem fajtára hanem testalkatra)? 18 éves vagyok, 165 cm, 100 kg, (betegség miatt túlsúlyos!!). 10 éves korom óta lovagolok rendszeresen, korábban versenyeken is részt vettem. Gyógyulásom érdekében úgy gondoltuk lovat veszünk amit otthon tartanék és hobbi szinten lovagolnék vele. Sajnos jelenleg edzőm/tanácsadóm nincs a közelben.

Milyen lovat ajánlanátok?

(pl.: testalkat,tudás szint,magasság)?



2016. aug. 5. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
27%

Ha annyit írok, hogy hidegvérű, akkor szerintem mindent elmondtam.

Bármely hidegvérű fajnál megtalálod ezeket a jellemzőket:

-Masszív

-Kissé makacs

-Szívós

-Tömzsibb testalkatú (alacsonyabb, mint a melegvérű)

Az egyetlen probléma, hogy ezek a fajok nem lovaglásra, hanem teherszállításra valóak, így (ha találsz olyan tenyésztőt) kereszteztetni kell egy hideg- és egy melegvérű egyedet.

Ennek mondjuk eléggé borsos ára lenne, de a gyógyulásodért szerintem vállalható.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

2016. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen! Köszönöm szépen! :)
2016. aug. 5. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát persze, csak ezért tenyésztessen ki egy sodrott lovat mi? Mert nincs tele vele a lovasok.hu, jófogás.hu, lovas facebook csoportok...

De a kérdésre válaszolva, igazából nem feltétlen kell sodrott, neadjisten hidegvérű. Egy normál testalkatú nagyló is simán elbír, főleg hobbi szinten. Gondoljunk csak arra, hogy a férfiak is lovagolnak, akik között nem mindenki 40 kg vaságyastól..

2016. aug. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olyan jófejek vagytok! :D Köszönöm!
2016. aug. 5. 22:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"(ha találsz olyan tenyésztőt) kereszteztetni kell egy hideg- és egy melegvérű egyedet.

Ennek mondjuk eléggé borsos ára lenne"

???

Tele van a net sodrottakkal, nem tisztavérű lovat a világon senki nem "tenyészt".


Erős testalkatú, rámás, széles ló. Emellett mivel kezdő vagy, jól képzett, megfelelő idegrendszerű, egészséges.

Hozzátenném, hogy amíg erre a kérdésre nem tudsz magadtól válaszolni, nem biztos, hogy lovat kellene otthon tartani.

2016. aug. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ahogy az előttem szóló mondta. Jól gondold át a lóvásárlást. Főleg hogy nem tudod mi való neked. Amúgy én is egy tömzsi, vaskos lovat ajánlok. Erős lábakkal. Remélem tudtam segíteni :)
2016. aug. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!