Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szárított fokhagyma/fokhagymap...

Szárított fokhagyma/fokhagymapor lónak?

Figyelt kérdés

A Nagylovasban láttam fokhagyma pelletet és nagyon megtetszett, mert ugye elvileg távol tartja a rovarokat, féreghajtó és immunerősítő hatású. Viszont 10000ért nem szeretném megvenni, ezért az lenne a kérdésem, hogy sima szárított fokhagymát szabad/hülyeség lenne-e adni?

[link]

Erre gondoltam

Van ennek valami hatása? Jó tudom, hogy nincs benne görögszéna meg nemtudommi ami a Nagylovasosban van, viszont engem csak a fokhagyma miatt érdekelne. Vagy ebben olyan emberi adalékanyagok vannak, amik a lóra ártalmasak?



2016. aug. 7. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

- Nem tart távol semmit

- A férgek 99%-ra igazoltan nem hat, amie hat az is csak pár galandféreg faj

- Ha az immunrendszer nem gyenge éppen akkor nincs értelme erősíteni, mert hova?

Mindenféle osotba igazolatlan marhaság kering a fokhagymáról, de továbbra sem csodaszer, ráadásul a fő hatóanyag bomlékony az allicin, amit fizikai sérülés hatására egy enzim hoz létre, ez okozza a jellegzetes szagot, de erősen illékony. Vagyis bármi, aminek nincs átható fokhagyma szaga rágcsáláskor az nem is hatásos! Márpedig a legtöbb ilyen szárított porban az enzim már rég inaktív, tehét sz.rt se ér.

Ad2, legyen az gyógyszer vagy gyógynövény, mindíg testtömeg arányosan kell adni adott hatás eléréséhez. Ha kell mondjuk az embernek napi egy gerezd, akkor lónak ez kb 10szerese, tehát napi egy fej. Figyelembe véve egy hagyma árát ez havi 10k Ft-os költség hagymából is. Még egyszer, NEM elég egy lónak annyi, mint amit egy ember eszik, és a fokhagymázás NEM olcsóbb, mint pl egy ivermectines féreghajtó, de a hatása kétségesebb.

2016. aug. 8. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem elhanyagolható hatása van, az is inkább attól, mert a tulajdonos bebeszéli magának. Féreghajtásra semmiképp nem jó, veszélyes játék lenne kihagyni a normál, rendszeres féreghajtást. A rovarokat nem tartja távol, ha távol tartaná, nem keverne mindenki mindent mindennel csakhogy 10%-kal kevesebb rovar legyen a lován.


Én amondó vagyok, hogy ha szüksége van a lovadnak valamilyen kiegészítőre, akkor konrétan arra való, bizonyított hatóanyagtartalmú szert kapjon, pl. komplex vitaminkészítményt, változó hatóanyagú féreghajtót, stb. Rovarok ellen én ecetes vizet spriccelek rá, talán hat valamennyire.


Egyébként sima fokhagymát is lehet etetni a lóval ha valakinek fontos az, hogy kapjon, mert az milyen jó (de én a komolyabb cuccokban bízok, már ha valamilyen probléma felmerül a lóval kapcsolatban). "Megelőzésnek", ha ez téged megnyugtat, nyugodtan etetheted vele.

2016. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!