Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen munka mellett lehet...

Milyen munka mellett lehet lovat tartani?

Figyelt kérdés
Milyen munkából van elég pénz lóra, havi 30 000 forint bértartásra, és elég idő, hogy tudjak a lóval foglalkozni? Még csak 12 éves vagyok, de majd úgy szeretnék munkát választani, hogy lovat is tarthassak.
2016. aug. 10. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
30 ezer az csak a bértartás,az állatorvos a sok(k),ahhoz meg minimum kell egy havi 250-300 nettó keret. Meg 1 millió félretéve csak a lóra ha esetleg műteni kell. A munkát meg nem feltétlen te választod nem ilyen egyszerű az élet ahogy te most ezt elképzeled . Addig örülj még nem kell dolgozzál,addig ne is agyalj rajta mert sok víz lefolyik még a Dunán mire te eljutsz odáig.
2016. aug. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem ilyen egyszerűen lehet eldönteni, de milyen munkánál van annyi fizetés és idő, hogy tarthassak lovat?
2016. aug. 10. 19:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez de rossz hozzáállás, hogy ne is foglalkozz vele... Szerintem a kérdezőben becsülendő, hogy ilyen előrelátó. Látatlanban is büszke vagyok rá. Nekem valahol itt kezdődik a felelősségteljes állattartó. (csak remélem, hogy a gyerekeimnek is hasonló lesz a szemlélete)

De nézzük a kérdést. Próbálok szakmára koncentrálni, mert egy jó ötlettel, élelmes vállalkozással életed végéig nem lesz gondod sem az idővel sem a pénzzel. De én nem vagyok élelmes, így ezt a részt nem is feszegetném tovább.

Kérdés, hogy a képzésedre milyen anyagi források állnak rendelkezésre. Mert egy állatorvosi egyetem például, ha valami miatt nem tudod államin elvégezni 1,7M forint félévenként.

De érdemes megnézni a híreket. Most jelen pillanatban informatikus hiány van Magyarországon. 22 ezer informatikust tudna alkalmazni a szegmens.

[link]

Ezen felül a mérnökök is igen keresettek. Én például Gépészmérnök vagyok gyártásinformatika szakiránnyal. Ezzel például a helyi viszonyokhoz mérten jól keresek. ötszáz felett van a bruttó alapbérem, ezt 10 év alatt értem el. 180 bruttó volt a kezdő.

De ha nincs erre affinitásod a szakmunkásokból is igen nagy hiány van, például az építőipari szektorban, de az iparban is. Például hidegburkolót, ácsot, szobafestőt alig találni.

De egy forgácsoló szakmunkásnak is azonnal tudnék helyet találni. Ez nem teljes piaci körkép, de gondolatindítónak jó lehet...

2016. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mert aztan 12 évesen tudja is mi akar lenni.. jelekh neked nem sok valós rálátásod van a munkapiacra úgy látom.
2016. aug. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Adócsalóhoz menj hozzá ahogy sok "lovas" csinálja.
2016. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Látom, mivel én írtam egyből betaláltál. De lesz@rom a fejed. Én 12 évesen tudtam mi akarok lenni, az is lettem. Azt pedig, hogy nincs teljes rálátásom a munkaerőpiacra azt le is írtam. Amit viszont leírtam, ha vért hugyozol is így van, mert egyrészt ebben dolgozom, másrészt ezzel kerültem mostanában kapcsolatba. HA pedig relevánsan nem tudsz hozzászólni, csak velem és/vagy a kérdezővel kötözködni inkább ásd el magad. Meg vagyok elégedve az munkámmal és az életemmel. Ez gondolom rólad nem mondható el.
2016. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy ember sem tudja még 12 évesen h x év múlva mi lesz,neki még az iskola kijárása a cél,nem az h egy hozzád hasonló demagóg majom agymosását hallgassa. Köszönöm,elégedett vagyok vele,örülök ha te is az vagy ,egészséggel élj !
2016. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó szar gyerekkorod lehetett ha te már 12 évesen ezen agyaltál a játék és a gyerekkorod kiélése helyett ..
2016. aug. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jaj de örülök, hogy én lettem a téma... @nyátok hogy van? Akkor mi lenne, ha inkább vele foglalkoznátok?

Az, hogy milyen gyerekkorom volt valóban fogalmatok sincsen, 1d1óta elkényeztetett lovaspic5ák lehettek, akiknek az volt 12 évesen a legnagyobb bajuk, hogy... tudja a f@5z0m. Ebben valóban nem volt részem.

Újra felteszem a kérdést? Mi a bánatos bús pic5áért én vagyok a porondon ahelyett, hogy a kérdésre válaszolnátok? Tényleg marha jó életetek lehet, ha ez okozza nektek a legnagyobb örömet és kielégülést. Böfögjetek még ide ilyeneket és elégedetten dőljetek hátra, hogy "na megint megmondtam a frankót, mekkora király vagyok."

Attól, hogy az én véleményem más mint a tiétek miért vagyok rosszabb, vagy ti miért vagytok jobbak? Eláruljak egy titkot? Ti pontosan ugyanolyan büdöset szartok, mint én... De tényleg ne mondjátok el senkinek...

Az eke húzzon meg titeket.

2016. aug. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Betalált a gyerekkor úgy látom :)
2016. aug. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!