Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek érdemes új helyet...

Szerintetek érdemes új helyet keresni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Egészen kicsi korom óta lovagolok, 7 évesen kezdtem és imádtam. Aztán ahogy nőttem feleszméltem ,hogy csak toporgok egyhelyben annál az oktatónál nem voltam én nagyigényű, de úgy éreztem ,hogy lenéző velem. Megtanultam vágtázni, majd helyet váltottam és máshova jártam ott is kb 2 évet voltam ahol szintén semmi haladást nem tapasztaltam.. csak vágtáztam. Szintén helyváltás ahol azonnal estem is (elcsúszott velem a ló vágtában, kanyarban első alkalommal)majd ott voltam 2 hónapig, szintén helyváltás, kb havonta jártam más lovardákat, majd találkoztam egy oktatóval akit igazán csodáltam, vele csak terepeztünk kb 1 évig míg nem egyszer hazafele oktatóm kitalálta ,hogy vágta. kb 2 vágtaugrás után kibakolt alattam (nagyon megindult velem) és átestem a nyakán és leestem. Elég szerencsétlenül mert rám lépett a ló, 2 bordám és a kulcscsontom eltört, mentő vitt el. Oda nem akartam visszamenni hihetetlen csalódott voltam csalódtam magamban, a lóban, az oktatóban.(eleinte nem ezen a lovon terepeztem hanem egy másikon akire az életemet is rábíztam volna, viszont ezzel a másikkal is volt kb fél évünk egymáshoz szokni, nem először terepeztem vele) Majd miután felépültem elmentem egy másik településre ahol egy olyan emberrel találkoztam akit igazából mindig is szerettem volna oktatóként, ha valami nem ment vagy nem mertem megcsinálni, csak felült a lóra és megmutatta ,hogy nem kell félni. Vele kezdtem el ugratni is majd kb fél év után rájöttem ,hogy én ezt nem élvezem, talán a terepes lovaglás után már nem is élveztem az egészet. Egyre többször bakolt vagy ágaskodott alattam, nem tudom ,hogy egy ló mennyire változhat de persze róla is estem, mindig visszaültem de nem éreztem ,hogy én ezt még mindig élvezném. Viszont szinte könny szökik a szemembe ha arra gondolok ,hogy lehet ,hogy jobb lenne ha abbahagynám. Kb másfél hónapja nem járok már lovagolni, részben ennek az is az oka ,hogy az az oktatóm most elment vissza a szülővárosába. Másik edző meg nem volt. Nem tudom már ,hogy szeretném-e ezt csinálni...Sokszor visszanézem a régebbi lovas videóimat, és hiányzik, de amint visszazökkenek a valóságba, valami azt súgja ,hogy jobb ez így. De nem tudom elfogadni, a környékbeli összes lovardát már bejártam.

Bocsánat főleg a mondandóm elsőfele nem igazán ehhez kapcsolódik, nem tudom miért írtam le.

Szerintetek majd próbáljam meg újra? Ti kerültetek már hasonló helyzetbe?

Köszönöm aki elolvasta, és a válaszokat is köszönöm előre is:)



2016. aug. 11. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ennyire konkrétan még nem éreztem magamban, hogy be szeretném fejezni. Viszont sokat gondolkoztam egy új sporton. Tavaly elég sokat versenyeztem, ez lett az életem értelme (persze azért nem annyit, amennyit szerettem volna, de a ló lába nem bírta volna). Az hajtott, hogy minél jobb legyek, minél magasabb szintig eljussak, az egész évben azért harcoltam, hogy minősüljek magasabb kategóriába. Idén kezdtem volna ott a versenyzést, viszont volt egy balesetem év elején, ami miatt csak most júliusban ülhettem újra lovon. A lényeg, hogy azalatt a fél évben, amikor nem lovagolhattam, azon gondolkoztam, hogy feladom. Nem a baleset miatt, de azzal, hogy kihagyok egy évet a versenyzésben, leszorulok az élmezőnyből, nincs értelme folytatni. De aztán kaptam egy lovat, és minden megváltozott. Egy hónap telt el, de isten ments, hogy valaha is abbahagyjam. A lényeg, hogy mindenki életében vannak ups and downs-ok, de ha te úgy érzed, hogy nem tudod abbahagyni, hát ne tedd :) Elég felelőtlen volt az edződtől hogy engedett egy ilyen loval kimenni terepre, és csodálkozom, hogy egy ilyen esés után még hajlandó vagy lóra ülni. Persze, én is visszaülnék, de ha ennyitől képes vagy feladni, akkor nem értem, hogy tudtál visszaülni. Mindegy, a lényeg, hogy ez a te döntésed. Vannak olyanok, akik feladják, és olyanok, akik az életük árán sem.
2016. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a történetet, és sok sikert a versenyekhez a továbbiakban is!:)

Én is meg voltam döbbenve magamon ,hogy ezek után visszaültem, de valószínű ,hogy terepre most egy ideig nem szívesen mennék ki. Szerintem az volt a baj ,hogy hazafele kezdtünk vágtázni, sosem vágtáztunk hazafele, mert sokkal jobban mentek. De hát most így olvasva amit írtál szerintem majd keresek valamilyen helyet és megpróbálom mégegyszer!:)

2016. aug. 11. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!